YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Yayladağı'da 19.500 m² tarla icradan satılıktır

YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01054409
Şehir : Hatay / Yayladağı
Semt-Mahalle : AYIŞIĞI MAH. / YAYLADAĞI
: 19500
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 21.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/44 ESAS
Muhammen Bedeli
:
97,500 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 13:30
Satış Yeri
:
Yayladağı Belediyesi Giriş Kaz Mezat Salonu Yayladağı / Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YAYLADAĞI
İCRA DAİRESİ
2018/44 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Hatay İli Yayladağı İlçesi Ayışığı Mahallesi Saylıca mevki 6 cilt 591 sayfada kayıtlı 591 parsel 19.500,00 m2 yüzölçümlü tarla vasıflı taşınmazın satışına karar verilmiştir. Bahse konu taşınmaz Yayladağı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün yazısına göre imar planı dışında mücavir alan sınırları dahilinde ve meskun alan dışında yer almaktadır. Yayladağı - Antakya karayoluna yaklaşık 2,5 km doğusunda ve Ayışığı Mahalle merkezine 700 m mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz engebeli bir yapıya sahip olup eğim yaklaşık %20 civarında, parselin yüzeyi taş ve taşların arasında killi tınlı toprak yapısına sahip su tutma kapasitesi yüksektir. Taşınmaza direk ulaşım olmayıp emek ve masraf sarf edilerek tarıma elverişli hale getirilebileceği bilirkişi tarafından müdürlüğümüz dosyasına sunulan raporda bildirilmiştir.
İmar Durumu : Yukarıda yazıldığı gibidir.
Kıymeti : 97.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir. - 2. Derece askeri yasak bölge içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Yayladağı Belediyesi Giriş Kaz Mezat Salonu Yayladağı / Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/44 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/09/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR