İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Hatay İskenderun'da 3.679 m² zeytinlik icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154529
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : AKARCA MAH. / CUMHURİYET
: 3679
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 21.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/836 Talimat
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.06.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.07.2020 10:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2019/836 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : Borçlunun 1/2 hissesi bulunan Hatay İli İskenderun İlçesi Akarca Mah.439 Parselde kayıtlı bulunan taşınmaz Akarca Mahallesinde İskenderun - Adana Otoyolunun hemen üstünde bulunmaktadır. Denizciler Mustafa Kemal İlkokuluna 150 m mesafededir. Kıymet takdirine esas taşınmaz 3.679,00 m² olup bir kısmı zeytinlik alan olup bir kısmında enerji nakil hattı geçmektedir. Taşınmaz topoğrafik olarak eğimli bir yapıya sahiptir. Mevkii olarak yüksek havadar bir yerdedir ve İskenderun Körfezi ve deniz manzaralıdır. İleriye yönelik yatırım değeri yüksek bir taşınmazdır. İskenderun Belediyesi İmar ve Şehirçilik Müdürlüğünün 21/08/2019 tarih ve 5605 sayılı yazısında 1/500 ve 1/1000 ölçekli Nazım ve Uygulama İmar Planı bulunmamaktadır. Söz konusu taşınmaza ait herhangi bir yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni bulunmamaktadır.
Adresi : Akarca Mah.Gaziosmanpaşa Cad. İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 3.679,00 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1. 2565 Sk.28. Mad.Gereği Yabancıların Taşınmaz mal Edinemiyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge içerisinde kalmaktadır.
2.Fen Beyannamesinde görüleceği üzere 1042 m² lik kısım üzerinde telden 5 m aşağısına kadar ağaç dikmemek ve bina yapmamak kaydı ile Maliye hazinesi lehine irtifa hakkı ( HÜKMAN)
1. Satış Günü : 16/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/836 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR