ALTINÖZÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Hatay Altınözü'nde 9241 m² çalılık icradan satılıktır

ALTINÖZÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01139276
Şehir : Hatay / Altınözü
Semt-Mahalle : ENEK MAH. / ALTINÖZÜ
: 9241
Yayınlandığı Gazeteler

ALTINÖZÜ HABER 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
55,446 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 11:40
Satış Yeri
:
Altınözü Adliyesi İcra Müdürlüğü Odası - Altınözü / Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALTINÖZÜ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/4 SATIŞ
İİK 133. MADDESİ GEREĞİNCE TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay ili Altınözü ilçesi Enek mah. 176 ada 75 Parselbağ niteliğindeki taşınmazın satışına karar verilmiştir.Taşınmaz bilirkişi raporunda; Taşınmaz Enek mahallesi sınırları içerisinde olup bağ vasfındadır. Enek mahallesine yaklaşık olarak 980 metre mesafededir. Taşınmazın toprak yapısı itibariyle derin profilli killi-tınlı toprak yapısındadır. %35-40 oranında meyillidir ve mevcut haliyle makineli tarıma elverişli değildir. Taşınmaz işlenip sürülmeyen bakımsız çalılık durumunda olduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 9.241,12 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 55.446,72 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Altınözü Adliyesi İcra Müdürlüğü Odası - Altınözü / Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Dosyamızdan İ.İ.K. 123. ve devamı maddelerince yapılan ihalede ihaleyi alıp da ihale bedelini yatırmayarak İ.İ.K 133.maddesi gereğince ihale kararının kaldırılmasına neden olan Emrah Baz'ın ihaleye katılması ve en çok pey sürmesi halinde,ihale peşin parayla yapılır. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR