ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye Süleymaniye'de 20.440 m² bağ icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01103832
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / BAĞLARBAŞI
: 20440
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 20.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/55 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,941,800 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ
2018/55 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : 105 Ada, 35 Parsel, SÜLEYMANİYE Mahalle/Köy, Şanlıurfa İli, Haliliye İlçesi tapunun Süleymaniye Mah. 105 Ada 35 Parseli teşkil eden tamamı borçluya ait 20.440,0 m2 lik BAĞ vasıflı taşınmaz . Taşınmaz keşif tarihi itibariyle üzerinde 10-30 yaş aralığında karışık şekilde antepfıstığı ve zeytin ağaçları ile bahçe tesis edildiği toprak yapısı itiariyle killi tınlı bir yapıya sahip kırmızı kahverengi toprak grubunda yer almakta % 3- 5 eğimli, drenaj , erozyon, çoraklık tuzluluk vb gibi sınırlayıcı faktörlerin bulunmadığı gözlemlenmiş olup 2.sınıf tarım arazisi vasfındadır. Konum itibariyle Merkez ilçe ile bir bütünlük arz ettiği çok yakın mesafede yerleşim alanlarının bulunduğu , değer tespiti sırasında il, ilçe merkezine yakınlılığı, Haliliye ilçe sınırları içinde olması, Serbestçe alınıp satılabilmesi, tek bir parça olması ve Belediye toplu taşıma ulaşım yollarına yakınlılığı göz önünde bulundurulmuştur.
Kıymeti : 1.941.800,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, kendilerine tebligat yapılan kişilere bilinen adreslerine tebligat gönderilmiş olup, tebligat yapılamayanlar ya da adresi bilinmeyenler için iş bu ilanın İLANEN TEBLİĞ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/55 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR