ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Haliliye/Konoğlu'nda tarım arazisi ve üzerindeki bina icradan satılıktır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062948
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : KANOĞLU MAH. / BAĞLARBAŞI
: 25799
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2584 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,307,676 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra müdürlüğü kalem içinde )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2019/2584 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa Haliliye ilçesi Kanoğlu Mah. 86 parselde kayıtlı tarla nitelikli taşınmaz
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Haliliye belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmaz Şanlıurfa merkeze 24 km uzaklıktadır. Taşınmazın karşısında kanoğlu yerleşim yeri, batısında 1650 metre uzaklıkta Aşağı içkara mahallesi Şanlıurfa Diyarbakır karayoluna 10 km uzaklıktadır. Taşınmazın çevresinde ekili araziler mevcuttur. Parsel içerisinde 3 katlı betonarme karkas bina ve tek katlı betonarme karkas bir yapı bulunmaktadır. Bina zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır. Betonarme karkas olarak inşaa edilmiştir. Zemin kat ahır olarak kullanılmaktadır. Binanın üst katları konut olarak kullanılmaktadır. Binanın arkasındaki tek katlı yapı depo olarak kullanılmaktadır. Sıvalı boyalı demir kapılıdır. Binanın çevresi kilitli parke taşı ile döşenmiştir. Parselin bir kısmı tarla olarak kullanılmaktadır. Satışa konu taşınmaz üzerinde bulunan bina brüt 320,00 m2 oturum alanlı olup toplamda 960 m2 alanlıdır. Bitişiğinde bulunan tek katlı yapının ise bürüt 125 m2 olduğu bilirkişiler tarafından tespit edilmiştir. Taşınmazın toprak yapısı kılli tınlı yapıya sahip % 2-3 eğimlidir. Tuzluluk, çoraklık, erezyon ve drenaj sorunu olmayan organik maddece zengin kırmızı kahverengi toprak grubunda olup 2. sınıf kuru tarım arazisi vasfındadır. Kısmi olarak ceviz ağacı bulunduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir. Binanın değeri 614.400,00 TL, Deponun değeri 48.300,00 TL Hissenin değeri ise 644.976,25 TL toplam olarak ise 1.307.676,25 TL olduğu bilirkişilerce tespiti yapılmıştır. Taşınmazın detaylı bilgisi dosyadadır.
Adresi : Kanoğlu Mah. Kabahaydar Karayolu Üzeri Kanoğlu Yerleşim yeri karşısı Haliliye / Şanlıurfa
Yüzölçümü : 25.799,05 m2
İmar Durumu : Dosyasındadır
Kıymeti : 1.307.676,25 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Veysel Karani Mah. 455. Sok. No:9 Adalet Sarayı Ek Hizmet Binası MERKEZ / ŞANLIURFA ( 1. İcra müdürlüğü kalem içinde )

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Ayrıca tebliğ edilemeyen alakadarlar olması durumunda gazete ilanının ilanen tebliğ yerine kaim sayılmasına müdürlüğümüzce karar verilmiştir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2584 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR