HALFETİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Halfeti Ömerli'de 6.000 m² antepfıstığı bahçesi hissesi icradan satılıktır

HALFETİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112648
Şehir : Şanlıurfa / Halfeti
Semt-Mahalle : ÖMERLİ MAH. / HALFETİ
: 6000
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
172,872 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 13:30
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 13:30
Satış Yeri
:
ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HALFETİ İCRA DAİRESİ
2019/16 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Halfeti İlçe, 238 Parsel, ÖMERLİ Mahalle/Köy, GÖKLÜYOLU Mevkii, Taşınmaz Şanlıurfa İli Halfeti İlçesi Ömerli Köyü 238 Parselde kain 6.000,00 m² alana sahip taşınmazın 3/16 Hissesi İhlami TARHAN adına, 13/16 hissesi ise Şaban BİNDAL adına kayıtlıdır. Satışa esas olan taşınmaz ise Şaban BİNDAL'a ait 13/16 hissesi olan 4.875,00 m² alanlı taşınmazdır. Tapuda her ne kadar bağ vasfında olsa da zemini üzerinde tesis edilmiş 10-35 yaş aralığında Antepfıstığı dikili olduğu, ağırlıklı olarak 25-30 yaşlarında bakımları yapılmış, sürülü kapama Antepfıstığı meyve bahçesi niteliğindedir. Toprak özelliği bakımından kumlu-killi geçirgen hafif çakıllı yapıda Topoğrafik olarak %1-2 arası eğime sahip makineli tarıma elverişli II. Sınıf kurum tarım arazisidir.
Adresi : Ömerli Köyü 238 Parsel Göklüyolu MevkiiHalfeti / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 4.875 m2
Arsa Payı : Şaban BİNDAL'a ait13/16 hissesi
İmar Durumu :
Kıymeti : 172.872,37 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : ADLİYE YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI ÖNÜ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.
(Hissedar İlhami Tarhan'ın adres kayıt sisteminde adresinin olmaması nedeni ile ilgili tapu müdürlüğünden adresi istenmiş ve adres kaydının bulunmadığı bildirilmiştir.)
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR