BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gürsu/Karahıdır'da 5.950 m² armut bahçesinin 1/2 hissesi icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180189
Şehir : Bursa / Gürsu
Semt-Mahalle : KARAHIDIRKÖYÜ MAH. / GÜRSU
: 5950

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 25.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1063 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
267,793 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/1063 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Gürsu İlçe, 2927 Ada, 3 Parsel, KARAHIDIRKÖYÜ Mahalle/Köy, Gerenalanı Mevkii, TAŞINMAZIN 1/2 LİK KISMI SATILMAKTADIR. (borçlu hissesine düşen 2.975,48 m2) Taşınmaz% 2 -3 arasında meyillidir. Zeminde Üçgenşeklindebir yapıya sahiptir.Toprak işlemeyi engelleyici herhangi bir durum mevcut değildir. Makineli tarıma uygundur. Erozyon problemi yoktur. Kadastro yolu vardır.Toprak yapısı kumlu-tınlıdır. Oldukça iyi bünyeli toprak profiline sahiptir, tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Yol ile arasında bulunan su arklarından sulanmaktadır.Ayrıca Taşınmazın Kuzeyinde bulunan yoldan sonrası sulama kanalı olup buradan da sulanma ihtimali vardır. Toprak oldukça verimlidir. 1 sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmazın zeminde iki ayrı parsel şeklinde kullanılmaktadır. Taşınmazın doğu kısmı üzerinde 10-12 yaşlar arasında Santa Maria Armudu ve aralarında yine 8-15 yaşlar arasında Şeftali-Nektarin bahçesi tesis edilmiştir. Batı kısmında ise 15-20 yaşlarında Santa Maria Armut Bahçesi tesis edilmiştir. Armut ve Şeftali-Nektarin ağaçları tam verim çağındadır. Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılanArmut, Şeftali-Nektarin, Elma, Zeytin vb. Her türlü meyve ve sebze yetiştiriciliğine uygun olup çevresindeMeyve Bahçeleri ve Sebze Bahçeleri bulunmaktadır. İklim ve Sıcaklık bakımından Meyve ve Sebze yetiştiriciliği için uygun bir bölgede olduğu anlaşılmaktadır. Yetiştirilecek ürünlerden ,İklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. Taşınmaz Karahıdır Mahallesinde bulunan camiye kuşuçuşu 1.7860 metre , Serme Mahalle Meydanına kuşuçuşu 845 metreve Barakfakih Mahallesinde bulunan Meyve Alım Merkezine kuşuçuşu 1.400 metremesafededir. Taşınmaz, Elektrik, İçmesuyu, vb. gibi Belediyehizmetlerinden faydalanmamaktadır.Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 5.950,96 m2
İmar Durumu : 1 / 100.000 Ölçekli Bursa Çevre Düzeni İmar Planında "Özel Mahsul Alanı" Lejantı ile tanımlı yerde kalmaktadır.
Kıymeti : 267.793,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA
ÖNEMLİ NOT: COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA TEMİNAT ALIMINA İLİŞKİN DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞ OLUPAŞAĞIDAKİ ŞARTLAR KISMININ DİKKATLİCE OKUNMASI RİCA OLUNUR.

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Kestel İlçe, 1943 Parsel, BARAKFAKİH Mahalle/Köy, Viranbağlar Mevkii, Taşınmaz% 2 -3 arasında meyillidir. Zeminde Dikdörtgen şeklindebir yapıya sahiptir.Toprak işlemeyi engelleyici herhangi bir durum mevcut değildir. Makineli tarıma uygundur. Erozyon problemi yoktur. Kadastro yolu vardır.Toprak yapısı kumlu-tınlıdır. Oldukça iyi bünyeli toprak profiline sahiptir, tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Yol ile arasında bulunan su arklarından sulanmaktadır.Ayrıca Taşınmazın Kuzeyinde bulunan yoldan sonrası sulama kanalı olup buradan da sulanma ihtimali vardır. Toprak oldukça verimlidir. 1 sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmazın üzerinde 10-12 yaşlar arasında Santa Maria ArmuduBahçesi tesis edilmiştir. Armut ağaçları tam verim çağındadır. Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılanArmut, Şeftali-Nektarin, Elma, Zeytin vb. Her türlü meyve ve sebze yetiştiriciliğine uygun olup çevresindeMeyve Bahçeleri ve Sebze Bahçeleri bulunmaktadır. İklim ve Sıcaklık bakımından Meyve ve Sebze yetiştiriciliği için uygun bir bölgede olduğu anlaşılmaktadır. Yetiştirilecek ürünlerden ,İklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. Taşınmaz Barakfakih Mahallesinde bulunan camiye kuşuçuşu 860 metre , Serme Mahalle Meydanına kuşuçuşu 730 metreve Barakfakih Mahallesinde bulunan Meyve Alım Merkezine kuşuçuşu 650 metremesafededir.Taşınmaz, Elektrik, İçmesuyu, vb. gibi Belediyehizmetlerinden faydalanmamaktadır. Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 1.300 m2
İmar Durumu :1 / 5.000 Ölçekli Nazım İmar Planına göre"Tarım Alanlarında" kalmaktadır.
Kıymeti : 123.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA
ÖNEMLİ NOT: COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA TEMİNAT ALIMINA İLİŞKİN DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞ OLUPAŞAĞIDAKİ ŞARTLAR KISMININ DİKKATLİCE OKUNMASI RİCA OLUNUR.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1063 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR