KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gökçeada'da 5.587 m² tarla icradan satılıktır

KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128779
Şehir : Çanakkale / Gökçeada
Semt-Mahalle : ÇINARLI MAH. / İMROZ
: 5587
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2012/1 İFLAS
Muhammen Bedeli
:
223,504 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 14:40
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ


2012/1 İFLAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İli, Gökçeada İlçesi, Çınarlı Mah. Kapıkaya yolu üstü mevkii, 193 Ada, 47 Parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmaz. Satış konusu taşınmaz Gökçeada ilçe merkezinde ve aynı zamanda Çınarlı Mahallesinin 7.300 metre güneydoğusunda bulunmakta olup, Ege Denizine 800 mt.mesafede ve asfalt köy yoluna bitişik konumdadır. (Gökçeada-Eşelek-Uğurlu Köy yolu)( Taşınmaz yamaç konumda yer almaktadır. Taşınmazın kuzeyi, doğusu ve batısı benzer özellikte araziler ile, güneyi asfalt köy yolu ile çevrilidir. Kumlu-Tınlı yapıya sahip taşınmazın yakın çevresindeki arazilerde tarımsal üretim yapılmamakta, genellikle küçükbaş hayvan otlatılmaktadır. Kum yoğunluklu toprak yapısından kaynaklı olarak geçirgenliği fazladır. yoğun taşlılık ve kayalılık sorunu bulunmaktadır. Eğimi %10 civarındadır. Araziye ulaşım zorluğu yaşanmamaktadır.
Yüzölçümü : 5.587,60 m2
Kıymeti : 223.504,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2. Derece Doğal Sit Alanında Kalmaktadır.
Askeri Güvenlik Bölgesi beyanı vardır.
2565 sayılı k.'nun 28. M.'si gereği belirtilen alan içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/1 İflas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR