GÖKÇEADA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gökçeada'da 23.244,92 m² mutlak tarım arazisi icradan satılıktır

GÖKÇEADA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997056
Şehir : Çanakkale
Yayınlandığı Gazeteler

KALEM 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/20 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
581,123 TL
Birinci Satış Günü
:
16.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.08.2019 10:00
Satış Yeri
:
GÖKÇEADA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖKÇEADA
İCRA DAİRESİ

2018/20 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale İl, Gökçeada İlçe, 147 Ada, 8 Parsel, DEREKÖY Mahalle/Köy,23.244,92 m² yüzölçümlü Satışa konu taşınmaz Gökçeada ilçe merkezinin 13.000 metre güneybatısında, bağlı bulunduğu Dereköy Köyünün 5.300 metre güneyinde bulunmakta olup, Ege Denizine 500 metre mesafesinde olduğu en yakın asfalt yola bitişik konumdadır. (Gökçeada-Eşelek-Uğurlu Köy Yolu) Taşınmazın yakın çevresindeki arazilerde hububat ve yem bitkisi tarımı yapılmaktadır. arazi tapuda tarla vasfında kayıtlıdır. Toprak yapısı kumlu-tın karekterli olup, etkili taprak derinliği 40 cm civarındadır. arazi eğimi %2 civarındadır. erezonyon problemi bulunmamaktadır. Tapu vasfı tarla olduğundan ve herhangi bir imar planı içeresinde bulunmadığından 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanım Kanunu kapsamında kalan alanlardan olup, arazi sınıfı mutlak tarım arazisi olarak tespit edildiği bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Adresi : Çanakkale İl, Gökçeada İlçe, 147 Ada, 8 Parsel, DEREKÖY Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 23.244,92 m2
Arsa Payı : Tapu Kaydındaki Gibidir
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 581.123,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 16/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/08/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : GÖKÇEADA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR