BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun Bulancak'ta 9.744 m² tarlanın hissesi icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181289
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : PAZARSUYU KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 9744
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1080 ESAS
Muhammen Bedeli
:
62,425 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK
İCRA DAİRESİ
2017/1080 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Giresun İl, Bulancak İlçe, 287 Ada, 3 Parsel, Pazarsuyu Mahallesinde bulunan taşınmazın alanı 9744,54 m2 dir. Taşınmaz fındık bahçesi olarak kullanılmaktadır. Parsel üzerinde tek katlı basit kullanılan yapı vardır.Taşınmaz hisseli olup satışa konu borçlunun hissesi 49/2304 dür.Taşınmaz fındık bahçesi vasfında olmasına rağmen bulunduğu konum itibariyle organize sanayi bölgesine yakın konumda olduğu için arsa olarak değerlendirilmiştir. Doğusunda yol ve dere vardır. Parsel düz olup, araç yolu vardır.Parsel üzerinde mevsimlik olarak kullanılan yığma biriket duvardan yapılmış tek tatlı üzeri çinko saç kaplama yapı vardır.Yapının dışı sıvalı olup, içerisi tam olarak yapılmış mesken olarak kullanılmaktadır.Pencereleri plastik doğrama içerisi kireç badanalı, ıslak zeminler seramik kaplama, iç kapılar ahşap, olup, mutfak dolabı ve tezgahı vardır.Yapıda mutfak, oturma odası, wc ve banyo vardır.
Kıymeti : 62.425,16 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1080 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR