GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Germencik/Kızılcapınar'da tarım arazisi icradan satılıktır

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997825
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : KIZILCAPINAR MAH. / ORTAKLAR
: 17948
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/190 ESAS
Muhammen Bedeli
:
136,111 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
23.07.2019 14:15
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası İçi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GERMENCİK

İCRA DAİRESİ

2018/190 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçesi Kızılcapınar mah. 217 parsel (Yeni 109 ada 24 parsel); Taşınmaz İzmir otoyolunun kuzeyinde kalmakta, mahalleye yaklaşık kuş uçumu 3500 metre uzaklıktadır. Doğusunda dere bulunmaktadır. Ulaşımı zordur ve doğusunda fiili olarak kullanılan yol bulunmaktadır. Eğim taşınmazda yaklaşık % 45'e çıkmaktadır. Makinalı toprak işlemesi mümkün olmayan, kuru tarım arazisidir. Kumlu-tınlı toprak yapısındadır. Zeytin bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerinde yaklaşık 20-50 yaşlarında 350 adet küçük ve orta büyük taç yapısında zeytin ağaçları bulunmaktadır. Tapu kaydında Kayalar Mevkisinde yüz ağaçlı zeytinlik vasfında geçen taşınmazın yüzölçümü 17.948,41 m² olup tamamı satılacaktır.

İmar Durumu : İmar planı dışındadır.

Kıymeti : 136.111,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 23/07/2019 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri : Germencik Belediye Binası İçi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/190 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR