GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Muratoba'da 8973 m2 zeytinlik icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113583
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : MURATOBA MAH. / GEMLİK
: 8973
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 10.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/694 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
319,550 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 11:45
İkinci Satış Günü
:
26.03.2020 11:45
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEMLİKİCRA DAİRESİ
2019/694 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Muratoba mahallesi, Müezzinbağları mevkii, 1647 ada, 307 parselde, 8.973,98 m2 büyüklüğünde, zeytinlik vasfındaki taşınmazdır. Taşınmazın halihazırda% 10-30 arasında hafif-orta eğimli, erozyon problemleri ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum mevcut değildir. Taşınmazkilli-tınlı, derin bünyeli toprak profiline sahip tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz içinde düzenli olarak dikilmiş 50-60 yaşlarında yaklaşık 170 adet Gemlik tipi zeytin ağacı, bulunan budama, tımar, ilaçlama gibi bakım işlemlerinin yapıldığı görülen bakımlı zeytinliktir. Taşınmaz konum olarak Muratoba mahallesi yerleşik alanı sınırları dışında kalmakta olup mahalle merkezine kuş uçuşu 600 metre mesafede yakın bir konumdadır. Taşınmazın kadastro yoluna sınır olduğu tespit edilmiş, ulaşım problemi bulunmamaktadır Taşınmaz içinde herhangi bir sulama kaynağı mevcut olmadığı bu sebeple kuru tarım yapılabileceği düşünülmektedir. Taşınmazın etrafında da zeytinlikler olduğu görülmüştür. Taşınmaz Güney Marmara Ilıman iklim kuşağında olup, zeytincilik yetiştiriciliğine uygun mevkidedir.
Yüzölçümü : 8.973,98 m2
İmar Durumu :Dosya içinde mevcut Gemlik Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 13/05/2019 tarih,3301/5606 nolu yazısında; taşınmazın köy yerleşik alanı dışında kalmakta olduğu 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı bulunmamakta olduğu, 1/5000 ölçekli Gemlik Nazım İmar planı sınırları içinde İmar durumu “TARIM ALANI” olarak gösterilen alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 319.550,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 26/03/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/694 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR