GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik Muratoba'da 25.121 m² zeytinlik icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112604
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : MURATOBA MAH. / GEMLİK
: 25121
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/906 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
360,365 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK
İCRA DAİRESİ


2019/906 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Muratoba mahallesi, Çataldikmeler mevkii, 1664 ada, 83 parselde kayıtlı, 25.121,96 m2 büyüklüğünde, zeytinlik vasfındaki taşınmazdır. Taşınmazın halihazırda%5-25 arasında hafif-orta eğimli, erozyon problemleri ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum mevcut değildir. Taşınmazkilli-tınlı, derin bünyeli toprak profiline sahip tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz içinde düzenli olarak dikilmiş 25 ile 50 yaşları arasında değişen yaklaşık 600 adet civarında Gemlik tipi zeytin ağacı olduğu,taşınmazın Güneybatı kısımlarında çeşitli yaşlarda verim döneminde 35-40 adet kiraz, incir, elma, vişne gibi çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu genel olarak zeytinlik olarak değerlendirme yapılmasının doğru olduğu kanaatine varılarak,ağaçlarınbudama,tımar,ilaçlama gibi bakım işlemlerinin yapıldığı görülen kısmen bakımlı zeytinlik olduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz konum olarak Muratoba mahallesi yerleşik alanı sınırları dışında kalmakta olup mahalle merkezine kuş uçuşu 1200 metre mesafede orta uzak bir konumdadır. Taşınmazın kadastro yoluna sınır olmadığı tespit edilmiş, ulaşım komşu parsellerden geçilerek yapıldığı anlaşılmıştır. Taşınmaz içinde herhangi bir sulama kaynağı mevcut olmadığı bu sebeple kuru tarım yapılabileceği düşünülmektedir. Taşınmazın etrafında da zeytinlikler olduğu görülmüştür. Taşınmaz Güney Marmara Ilıman iklim kuşağında olup zeytin ve meyve yetiştiriciliğine uygun mevkidedir. Seçköy-Muratoba bağlantı yoluna (asfalt yola) 330 metre mesafede, en yakın kadastro yoluna 138 metre mesafededir.
Yüzölçümü : 25.121,96 m2
İmar Durumu :Dosyada mevcut Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik DairesiBaşkanlığı, Şehir Planlama Şube Müdürlüğü’nün 10/05/2019 tarih, E.81528 nolu yazısında; taşınmazın Bursa 2020 yılı 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda "TARIM ALANI" olarak gösterilen alanda kalmakta olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 360.365,88 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/906 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR