GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Muratoba'da 18.940 m² zeytinlik icradan satılıktır

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01142432
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : MURATOBA MAH. / GEMLİK
: 18940
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 02.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1295 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
473,509 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müd. Yanı, Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GEMLİKİCRA DAİRESİ
2019/1295 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışı yapılacak olan taşınmaz; Bursa İli Gemlik İlçesi Muratoba Mahallesi Göçükler Mevkisi 1664 ada 34 parsel 18.940,36 m2 yüzölçümlü zeytinlik vasıflıdır. Taşınmaz yer yer değişmekle birlikte değişken meyilli arazilerdendir. Erozyon problemi yoktur. Her türlü makinalı tarıma uygundur. Kadastro yolu yoktur. Muratoba içerisinen geçilmek sureti ile kısmen kadastro ve kısmense geçici olarakkullanılan tarla yolları ile ulaşılmaktadır. Toprak yapısı killi-tınıldır. Orta bünyeli toprak profiline sahiptir. tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz kuru tarım arasizidir. Toprak orta verimlidir. 6 sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz, üzerinde verimli, kapama zeytin bahçesi tesis edilmiştir. Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan zeytin yetiştiriciliğine uygun olup, çevresi zeytinliklerde kaplıdır. İklim ve sıcaklık bakımından zeytin yetiştiriciliği için uygun bir bölgede olduğu anlaşlımaktadır. Yetiştirilecek ürünlerden, iklim olaylarıdan etkilenilmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. Taşınmaz Muratoba mahallesinde bulunan Camiye Kuşuçuşu1.220 metre ve Bursa Yalova yoluna kuşuçuşu 5.350 metre v edenize kuşuçuşu 10.530 metre mesafededir. taşınmaz, elektrik içmesuyu vb. gibi belediye hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı herhangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır.
Adresi : Muratoba Mahallesi 1664 Ada 34 ParselGemlik / BURSA
Yüzölçümü : 18.940,36 m2
İmar Durumu : Yok ,TAŞINMAZIN 1/5000 ÖLÇEKLİ GEMLİK NAZIM İMAR PQLANI VE 1/25.000 ÖLÇEKLİ NAZIM İMAR PLANI SINIRI DIŞINDA BULUNMAKTADIR.
Kıymeti : 473.509,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydına olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 29/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Hisar Mah. Gemlik Yeni Adliye Sarayı, Giriş Kat. İcra Müdürlüğü Yanı, Mezat Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1295 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR