GEMLİK İCRA DAİRESİ

Gemlik/Adliye'de zeytinlik hissesi icradan satılıktır (Çoklu satış)

GEMLİK İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943866
Şehir : Bursa / Gemlik
Semt-Mahalle : ADLİYE MAH. / GEMLİK
: 7525
Yayınlandığı Gazeteler

OLAY 09.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1684 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
111,917 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
09.05.2019 11:30
Satış Yeri
:
Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GEMLİK İCRA DAİRESİ
2016/1684 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Adliye mahallesi, Çiftlik mevkii, 58 parsel, 7.525,00 m2 büyüklüğündeki zeytinlik vasfındaki taşınmazın 1/3 hissesidir.Taşınmazın halihazırda % 3-5 eğimli, erozyon problemleri ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum mevcut değildir. Taşınmaz killi-tınlı derin bünyeli toprak profiline sahip tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz içinde 60?70 yaşlarında yaklaşık 200 adet Gemlik tipi zeytin ağacı bulunan budama, tımar, ilaçlama gibi bakım işlemlerinin yapıldığı görülen bakımlı bir zeytinliktir. Taşınmaz konum olarak köy yerleşik alanı sınırları dışında kalmakta olup, köye kuş uçuşu 1500 metre mesafededir. Taşınmaz içinde herhangi bir sulama kaynağı mevcut olmadığı tespit edilmiş,bu sebeple kuru tarım vasfındadır. Taşınmazın etrafında da zeytinlikler olduğu görülmüştür. Taşınmaz kadastro yoluna sınır bir konumda olup ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz Güney Marmara Ilıman iklim kuşağındadır. Yıllık ortalama yağış 714 mm, ortalama sıcaklık 14°C dir. Taşınmazda TEK Genel Müdürlüğü lehine 338 m2 saha üzerinde daimi irtifak Hakkı şerhi bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 7.525,00 m2
İmar Durumu : Taşınmazın köy yerleşik alanı dışında 1/100000 ölçekliBursa il Çevre Düzeni planında “Tarım Alanı” olarak gösterilen alanda kalmakta olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 111.917,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Bursa ili, Gemlik ilçesi, Adliye mahallesi, Yünçukuru mevkii, 558 parsel, 2.775,00 m2 büyüklüğündeki zeytinlik vasfındaki taşınmazın 1/3 hissesidir. Taşınmazın halihazırda% 5-8 eğimli, erozyon problemleri ve toprak işlemeyi engelleyici bir durum mevcut değildir. Taşınmazkilli-tınlı derin bünyeli toprak profiline sahip tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz içinde herhangi bir tarım yapılmadığı boş olduğu görülmüştür. Taşınmaz konum olarak köy yerleşik alanı sınırları içinde kalmakta olup,köy merkezine kuş uçuşu 400 metre mesafededir. Taşınmaz içinde herhangi bir sulama kaynağı mevcut olmadığı tespit edilmiş, bu sebeple kuru tarım vasfındadır. Taşınmazın etrafında da çiftlik evleri, sınırları tel çit ile çevrilmiş bahçeli evler olduğu, Gemlik körfez ve deniz manzarası bulunduğu, gelişime yakın ve açık iyi bir mevkii de olduğu görülmüştür. Taşınmaz kadastro yoluna sınır olmayıp ulaşım problemi bulunmamaktadır. Taşınmaz Güney Marmara Ilıman iklim kuşağındadır. Yıllık ortalama yağış 714 mm, ortalama sıcaklık 14°C dir.
Yüzölçümü : 2.775 m2
İmar Durumu : Dosya içinde Gemlik Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 07/11/2017 tarih, 18603 sayılı imar durumu yazısına göre taşınmazın tespiti yapılmış köy yerleşik alanı içerisinde kalmakta olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti : 161.875,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 09/05/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
Satış Yeri : Gemlik Belediye Başkanlığı-İhale Odası
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SATIŞ ŞARTLARI :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi ve KDV alıcıya aittir. KDV ve Damga vergisi verilen süre içerisinde yatırılmaz ise ihale fesih edilecektir. Alıcı adına tahakkuk edecek 1/2 tapu harcı satın alana ait olacaktır. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve satıcı adına tahakkuk edecek tapu harçları satış bedelinden ödenecektir. Tahliye ve teslim giderleri ihale alıcısına ait olacaktır.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1684 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, ayrıca İ.İ.K.'nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının, tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.07/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR