GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Yavuzeli'nde tarla hissesi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131965
Şehir : Gaziantep / Yavuzeli
Semt-Mahalle : YUKARIYENİKÖY MAH. / YAVUZELİ
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/123489 ESAS
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/123489 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Gaziantep İl, Yavuzeli İlçe, 185 Parsel, Borçlu adına 32/65 hisse oranı ile kayıtlı olan GAZİANTEP YAVUZELİ YUKARI YENİKÖY MAH. 0 ADA 185 PARSEL Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarında tarla olarak belirtilmiş olup bir kısmı üzerinde 10-12 Yaşlı Antep fıstığı ağaçlarının dikili olduğu ve diğer kısmının ise tarla olarak kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın makineli tarıma elverişli ancak toprak işleme ve bakımlarının yapılmadığı tespit edilmiştir. Taşınmazın ulaşımın toprak yoldan sağlandığı görülmüş olup, Y.Yeniköy Mahallesinde 2 km Yavuzeli İlçe Merkezine 15 km mesafede dikili ve tarla olarak kullanılan tarım arazisidir.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 5403 sayılı kanunun 14.ncı maddesi gereğince Bakanlar kurulu kararı ile ilan edilen büyük ova koruma alanında kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının İzni olmadan bitkisel üretim amacı dışında kullanılamaz .
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/123489 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR