GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Yavuzeli'nde 33.250 m² bağ ve fıstıklık icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091197
Şehir : Gaziantep / Yavuzeli
Semt-Mahalle : BÜYÜKKARAKUYU MAH. / YAVUZELİ
: 33250
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/107842 Esas
Muhammen Bedeli
:
432,250 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/107842 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Yavuzeli İlçe, 102 Ada, 36 Parsel, BÜYÜKKARAKUYU Mahalle/Köy, Taşınmaz, Gaziantep İli, Yavuzeli İlçesi, Büyükkarakuyu Mh. Bağ yeri Mevkii 102 Ada, 36 Parsel'de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında bağ ve fıstıklık olarak görünen parselin tam arsa paylı 33.250,00 m2 Yüzölçümüne sahiptir. Taşınmaz BAĞ VE FISTIKLIK niteliğinde olup üzerinde herhangi yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz bağ ve fıstıklık niteliğinde olup, Büyükkarakuyu Mahallesinin batısında, Gaziantep- Adıyaman Karayolu'nun kuzeyinde bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde, bağ ve fıstıklıklar bulunmaktadır, Yapı sosyo - ekonomik yapısı düşük olan bölgede bulunmaktadır, Üzerinde fıstık ağaçları bulunmaktadır, Taşınmaz yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, gibi alt yapı hizmetlerinden faydalnamamakta olup, dolmuş, otobüs, gibi ulaşımın az olduğu bölgededir. Taşınmaz üzerinde yer yer fıstık ağaçlarının yer aldığı yer yer tarla olarak bırakıldığı tespit edilmiş olup, toprağı verimli bölgededir.
Yüzölçümü : 33.250 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok, bağ ve fıstıklık niteliğindedir
Kıymeti : 432.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 31/01/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/107842 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.25/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR