GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkamil'de 8.900 m² tarla icradan satılıktır (çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01189877
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : AKÇAGÖZE MAH. / KARŞIYAKA
: 8900
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1940 Talimat
Muhammen Bedeli
:
267,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GAZİANTEP

İCRA DAİRESİ

2019/1940 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 no'lu taşınmazın Özellikleri : Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Akçagöze Mahallesi, Okbağ mevkii, 121 ada, 35 parselde kayıtlı bulunan, cinsi tapu kaydında susuz tarla olan taşınmazın tamamı 8.900,00m2 olup,tamamı borçluya aittir.
İmar durumu: Yapılan araştırmada taşınmazın uygulama imar planı dışında olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Düzeni Planında " Tarımsal niteliği korunacak" Alana denk gelmektedir. Yakın çevresinde Tarım arazileri mevcuttur, gecekondu ve çarpık yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz tarım parselidir.
Taşınmazın genel durumu: Taşınmazın cinsi tapu kaydında susuz tarla olarak tescillidir. Kadastral yola cephelidir.Köyün kuzey tarafında olup köye yakındır. parsele ulaşım daha kolaydır. Taşınmaz üzerinde 2 adet 4-5 yaşlarında ceviz ağacı. 3 adet nar ve 2 adet elma ağacının mevcut olduğu görülmüştür. Toprak yapısının her türlü tarıma uygun ve elverişli olduğu, topografyasının eğimsiz düz arazi olduğu görülmüştür.
Taşınmazın şehir merkezine, organize sanayi bölgesine, Gaziantep- Adana otoyoluna ve Gaziantep-Kahramanmaraş yoluna yakın olması ve anılan bölgede tavuk çiftliği binalarının çok olduğu görülmüştür.
Taşınmaz, Gaziantep-Kahramanmaraş yoluna 3,5km. Gaziantep-Adana Otoyoluna 3,7km Akçagöze köyüne 400metre. Bağbaşı köyüne ise; 2,5km mesafede olduğu belirlenmiştir. Başpınar Organize sanayi bölgesine 7km. Şehir merkezine ise 25km mesafededir.
Adres : Akçagöze Mahallesi 121 ada.35 parsel okbağ mevkii Şehitkamil Gaziantep'dir.
Kıymeti : 267.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu ve dosyada bulunan takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2 no'lu taşınmazın Özellikleri : Tapu kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Bağbaşı Mahallesi, Körpınar mevkii, 124 ada, 79 parselde kayıtlı bulunan, cinsi tapu kaydında fıstıklık olan taşınmazın tamamı 45.905,04m2 olup, Taşınmazın 1/3 hissesi borçluya ait olup 1/3 hissesi satılacaktır.
İmar durumu: Taşınmazın uygulama imar planı dışında olduğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Düzeni Planında "Tarımsal niteliği korunacak" Alana denk gelmektedir. Yakın çevresinde Tarım arazileri mevcuttur, gecekondu ve çarpık yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz tarım parselidir.
Taşınmazın genel durumu: Taşınmazın cinsi tapu kaydında FISTIKLIK olarak tescillidir. Kadastral yola cephesi yoktur. Bu özelliği dolayısı ile parsele ulaşım daha zordur. Taşınmaz üzerinde 30-35 yıllık fıstık ağaçlarının bulunduğu bir kısmının boş olduğu taşlı arazi olduğu gözlenmiştir. Tüm ağaçlar yetişkin olup ürün vermektedir. Eğimli arazi topografyası üzerindedir.
Taşınmazın şehir merkezine, organize sanayi bölgesine, Gaziantep- Adana otoyoluna yoluna ve Gaziantep- kahramanmaraş yoluna yakın olduğu, Gaziantep-Kahramanmaraş yoluna l,8km. Gaziantep-Adana Otoyoluna 2,2km Akçagöze köyüne 2,3km mesafede olduğu belirlenmiştir. Başpınar Organize sanayi bölgesine lO km. Şehir merkezine ise 20km mesafededir.
Adres : Bağbaşı Mahallesi 124 ada. 79 parsel Körpınar mevkii Şehitkamil Gaziantep'dir.
Kıymeti : 382.542,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu ve dosyada bulunan takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1940 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.09/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR