GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şehitkâmil'de 23.466 m² fıstıklık ve tarla icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069770
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : AĞAÇLIBOYNO MAH. / KARŞIYAKA
: 23466
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 20.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/101111 Esas
Muhammen Bedeli
:
821,330 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/101111 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu bilgileri:Gaziantep ili, Şehitkâmil ilçesi, Ağaçlı Mahallesi, Belen Mevkii, 101 Ada 279 nolu parselde bulunan 23.466,72 m2 yüzölçümlü Fıstıklık ve Tarla nitelikli taşınmazın tamamı dosya borçluya aittir.
Taşınmazın özellikleri: Taşınmaz Şehitkâmil ilçe merkezine yaklaşık 23 km. uzaklıkta, Ağaçlı Mahallesinin 800 m. kuzeybatındadır. Taşınmazın yakın çevresinde fıstıklıklar, zeytinlikler ve tarıma elverişli olmayan kayalık alanlar bulunmaktadır. Doğusundan geçen kadastral yola 206 metre cephesi bulunmaktadır. Topografik olarak az eğimli, engebesiz bir yapıya, geometrik olarak dikdörtgen şekle sahiptir. Kırmızı renkli, hafif taşlı, alkali toprak yapısında, drenaj ve tuzluluk problemi bulunmayan tarım arazisi niteliğindedir. Mahallinde taşınmazın üzerinde 20 -25 yaşlarında fıstık ağaçları olup yaklaşık 7.500 m2?lik bölümünde kayalık olduğundan tarımsal faaliyet yapılamayan taşınmaz.
Yüzölçümü : 23.466,72 m2
İmar Durumu : Şehitkâmil Belediyesi imar ve Şehircilik Müdürlüğümden alınan bilgiye göre parsel kadastro parseli olup uygulama imar planı dışında bulunmaktadır.
Kıymeti : 821.330,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki ve dosyada bulunan kayıttaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/12/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/101111 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.17/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR