GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Şahinbey'de 4840 m² tarım arazisi icrada satılıktır (çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040474
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : CEVİZLİ MAH. / ŞAHİNBEY
: 4840
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP GÜNEŞ 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/73267 Esas
Muhammen Bedeli
:
58,080 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2018/73267 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Cevizlik Köyü, Karabağ Mevkii, 147 Ada, 7 Parsel, Zeytinlik vasfında taşınmaz. Özellikleri: Dava konusu taşınmaz tek parça halinde tarım arazisi olarak kullanılmaktadır.taşınmaz makineli tarıma uygun olup, taşınmazın üzerinde 40-45 yaşlarında zeytin ağaçlarının dikili olduğu, taşınmazın işlendiği, sürüldüğü, zirai mücadelenin yapıldığı dolayısıyla, killi-kireçli % 2-3 eğimli, orta verimli, 2.sınıf kapama zeytin bahçesi niteliğinde olduğu tarafımdan tespit edilmiştir. Yüzölçümünün küçük olması, cevizli mahallesine yakın mesafede olması, Burç mahallesine yakınlığı,ulaşımın kolay olması dolayısıyla, iş gücü temini ve üretilen her türlü ürünün pazara ulaştırılmasının kolay olmasından dolayı önem arzetmektedir.
Yüzölçümü : 4.840,00 m2
İmar Durumu : imar uygulaması yapılmadığı, arsa vasfı kazanmadığı, kadastro parseli
Kıymeti : 58.080,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Cevizli Köyü. Karabağ Mevkii, 147 Ada, 8 Parsel, Zeytinlik vasfında taşınmaz. Özellikleri: Dava konusu taşınmaz tekparça halindetarım arazisi olarak kullanılmaktadır.taşınmaz makineli tarıma uygun olup, taşınmazın üzerinde 40-45 yaşlarında zeytin ağaçlarının dikili olduğu, taşınmazın işlendiği, sürüldüğü, zirai mücadelenin yapıldığı dolayısıyla, killi-kireçli % 2-3 eğimli, orta verimli, 2.sınıf kapama zeytin bahçesi niteliğinde olduğu tarafımdan tespit edilmiştir. Yüzölçümünün küçük olması, cevizli mahallesine yakın mesafede olması, Burç mahallesine yakınlığı, ulaşımın kolay olması dolayısıyla, işgücü temini ve üretilen her türlü ürünün pazara ulaştırılmasının kolay olmasından dolayı önem arzetmektedir.
Yüzölçümü : 2.992,00 m2
İmar Durumu : imar uygulaması yapılmadığı, arsa vasfı kazanmadığı, kadastro parseli
Kıymeti : 35.905,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 15/10/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/73267 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.08/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR