GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 46.072 m² tarla icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078307
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
: 46072
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4431 Talimat
Muhammen Bedeli
:
460,720 TL
Birinci Satış Günü
:
16.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2016/4431 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; Gaziantep ili, Şahinbey ilçesi, Uğurtepe mah., Karapınar mevkii, 1 cilt, 1 sayfa no, 101 ada, 1 parsel sırasında kayıtlı 46.072,00 m2 yüzölçümlü Tarla nitelikli gayrimenkul. Taşınmazın üzerinde ürün veren az sayıda zeytin ve elma ağaçlarının mevcut olduğu, taşınmazın çoğunluğunun kuru tarla arazisi olduğu görülmüştür. Taşınmaz toprak özelliği bakımından tınlı killi toprak yapısına sahiptir. Taşsız, kuru ve %1-5 eğimlidir. Bölge ekolojisi ve şartlarında her türlü ürün yetiştiriciliğine uygundur. Uğurtere mahallesinin 1 km kuzeyindedir.

İmar Durumu : İmar uygulaması yapılmamış kadastro parseli olduğu ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının bulunmadığı ilgili belediyece bildirilmiştir.
Kıymeti : 460.720,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde dosyamız ipoteğinden başkaca hacizler bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 16/12/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 10/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
NOT: TAŞINMAZIN KIYMET TAKDİRİ 23/12/2017 TARİHİNDE YAPILMIŞ OLUP, 1. İHALE TARİHİNDE ALICI ÇIKMAMASI HALİNDE, 2. SATIŞ GÜNÜNDE 2 (İKİ) YILLIK (İİK. 128/a mad.) KIYMET TAKDİRİ RAPORU GEÇERLİLİK SÜRESİ DOLMUŞ OLACAĞINDAN SATIŞIN DÜŞÜRÜLMESİNE KARAR VERİLECEKTİR.
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4431 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR