GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep Şahinbey'de 14.325 m² tarla icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076328
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : KALEBOYNU MAH. / SARIBAŞAK
: 14325
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/42202 Esas
Muhammen Bedeli
:
716,288 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ
2019/42202
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şahinbey İlçe, 121 Ada, 2 Parsel, KALEBOYNU Mahalle/Köy, Taşınmaz; Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Kaleboynu Mh. Nişantaşı Mevkii'nde yer alan 121 ada 2 numaralı "Tarla" vasıflı parseldir. Taşınmaz; konum olarak Gaziantep İli'nin batısında, bağlı bulunduğu Kaleboynu Köyü'nün doğusunda, Kabarcık Köyü'nün kuzeyinde, Gerciğin Köyü'nün kuzeybatısında ve Damlacık Köyünün güneyinde yer almaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu Gaziantep İli'ne 15 km, bağlı bulunduğu Kaleboynu Köyü'ne 500 metre, Kabarcık Köyü'ne 1,9 km, Gerciğin Köyü'ne 5 km ve Damlacık Köyü'ne 1,3 km mesafede konumlu bulunmaktadır. Taşınmazın alt yapısı olmayıp, ulaşımı halihazır da özel araçlar ile kısmen asfalt yoldan ve kalan kısımları ise kendiliğinden oluşmuş taşlık ve yamaç arazi yollarından sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge düşük yoğunluklu, çok seyrek konut alanı olup bölge genelinde yatırım amaçlı arsalar, bağ evleri ve tarla vasıflı taşınmazlar yer almaktadır. Bölgenin ve taşınmazın, Gaziantep İli'ne ve Alleben Göleti'ne yakın olması en önemli avantajdır. Taşınmaz, 14.325,77 m2 alana sahip olup, amorf geometrik formunda, topoğrafik olarak az eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parsel içresinde yaşlarının 7 -10 yıllık olduğu tahmin edilen 150- 200 adet elma ağacı bulunmaktadır. Parselin kuzey ve doğu cepheden kadastral yola cephesi mevcut olup, tarla sulanabilir nitelikte değildir. Parselin sınırlarını belirleyecek herhangi bir çit, duvar gibi unsur bulunmamaktadır. Söz konusu taşınmaz 1/25.000 ölçekli revizyon nazım imar planında "Dikili tarım alanı" kapsamında yer almaktadır. Şahinbey Belediyesi'nden yapılan araştırmada, plansız alanda kaldığı öğrenilen konu taşınmazın bulunduğu bölgede yapım aşamasında olan veya planlanan herhangi bir imar çalışması bulunmadığı beyan edilmiştir.
Yüzölçümü : 14.325,77 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 716.288,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/42202 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.31/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR