GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Oğuzeli'nde 1651 m2 tarım arazisi icradan satılıktır

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046209
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : BULDUK MAH. / OĞUZELİ
: 1651
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 05.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/40516 Esasa
Muhammen Bedeli
:
165,100 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.10.2019 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2019/40516 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kayıdı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Bulduk Mah. Arıkbaşı Mevkii, 175 Ada, 50 Parsel, Bağ vasıflı taşınmaz. Özellikleri: Taşınmaz üzerinde 5-10 yaşlarında zeytin dikili olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu taşınmaz bakımlı, dikili ve sürülü durumdadır. Tınlı-kırmızı kahverengi bir toprak yapısına sahip olup toprak derinliği iyidir. Düz ve taşsız bir yapıya sahip olduğundan makineli tarıma elverişlidir. Elektrik direkleri yakınında olup kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Bu özelliği dolayısı ile parsele ulaşım daha kolaydır. Söz konusu taşınmaz, etrafındaki arazilerle birlikte az eğimli bir topoğrafyaya sahiptir. Çevresinde tarım arazileri, yazlık bağ evleri ve çiftlikler bulunmaktadır. Taşınmaz, şehir merkezinin yaklaşık 15 km güneydoğusunda bulunmasından, Oğuzeli ilçe merkezinin yaklaşık 1,5 km batısında bulunmasından, etrafında bağ evi tarzında yapılaşma olmasından ve imar planına yakın konumda bulunmasından ötürü serbest piyasada alım-satım değeri orta seviyededir. Taşınmazın yukarıda da belirtildiği üzere dikili ve bakımlı olması, tek tapu olması, kadastral yola cephesinin olması, eğiminin % 0-2 arasında olması, imar planına ve ilçe merkezine yakın konumda bulunması değerini olumlu yönde etkileyen unsurlardır. Söz konusu taşınmazın uygulama imar planında kalmaması, ağaçlarının büyük çoğunluğunun verimli yaşlarda olmaması ve etrafında yapılaşmanın seyrek olması değerini olumsuz yönde etkileyen unsurlardır. Taşınmazın değerini belirlerken, yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınacaktır.

Yüzölçümü : 1.651,00 m2
İmar Durumu : Tarımsal Niteliği Korunacak Alan ile Sulama Alanında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 165.100,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 23/10/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/40516 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.02/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR