GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Gaziantep/Oğuzeli'nde 10633 m2 tarım arazisi icradan satılıktır (Çoklu satış)

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064928
Şehir : Gaziantep / Oğuzeli
Semt-Mahalle : ÇAYBEYİ MAH. / OĞUZELİ
: 10633
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/18876 Esas
Muhammen Bedeli
:
202,036 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:25
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 11:25
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2019/18876 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Çaybeyi Mah. 157 Ada, 4 Parsel, Tarla vasfında taşınmaz. Özellikleri: Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında, Tarla olarak tescillidir. Söz konusu taşınmazın boş ve kısmen sürülü olduğu tespit edilmiştir. Tınlı-killi bir toprak yapısına sahip olup toprak derinliği iyidir. Orta eğimli ve az taşlık bir yapıya sahip olduğundan makineli tarıma elverişlidir. Tespit konusu taşınmaz, üzerinde yöreye uygun her türlü tarımsal faaliyet yapmaya müsaittir. Kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Bu özelliği dolayısı ile parsele ulaşım daha kolaydır. Çevresinde tarım arazileri ve boş tarlalar bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz, şehir merkezinin yaklaşık 35 km güneydoğusunda bulunmasından, etrafında bağ evi tarzında yapılaşma olmamasından ve imar planına uzak konumda bulunmasından ötürü serbest piyasada alım-satım değeri düşük seviyededir. Taşınmazın yukarıda da belirtildiği üzere % 8-10 oranında meyilli olması, tek tapu olması, kadastral yola cepheli olması ve kısmen sürülü olması değerini olumlu yönde etkileyen unsurlardır. Söz konusu taşınmazın şehir merkezine uzak olması, uygulama imar planında kalmaması, boş ve bakımsız olması değerini olumsuz yönde etkileyen unsurlardır. Taşınmazın değerini belirlerken, yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınacaktır.
Adresi : Çaybeyi Mahallesi, 157 Ada, 4 Parsel Oğuzeli / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 10.633,48 m2
İmar Durumu : 1/100.000?lik Çevre Düzeni Planında Tarım Alanında
Kıymeti : 202.036,12 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi Gereğince Kısıtlıdır.
2. Derecede Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:25 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:25 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Oğuzeli İlçesi, Doğanpınar Mah. 122 Ada, 3 Parsel, Tarla ve Fıstıklık vasfında taşınmaz. Taşınmaz Hisseli Olup; Taşınmazda Borçlunun 50739/58819 lık Hissesi Satılacaktır. Özellikleri: Taşınmazın niteliği tapu kayıtlarında, ?Tarla ve Fıstıklık? olarak tescillidir. Söz konusu taşınmazın bakımlı, ekili ve sürülü olduğu tespit edilmiştir. Tınlı-kırmızı-kahverengi bir toprak yapısına sahip olup toprak derinliği iyidir. Düz ve az taşlık bir yapıya sahip olduğundan makineli tarıma elverişlidir. Tespit konusu taşınmaz, üzerinde yöreye uygun her türlü tarımsal faaliyet yapmaya müsaittir. Kadastral yola cephesi bulunmaktadır. Bu özelliği dolayısı ile parsele ulaşım daha kolaydır. Çevresinde tarım arazileri ve boş tarlalar bulunmaktadır. Dava konusu taşınmaz, şehir merkezinin yaklaşık 35 km güneydoğusunda bulunmasından, ilçe merkezinin 18 km güneydoğusunda olmasından, etrafında bağ evi tarzında yapılaşma olmamasından ve imar planına uzak konumda bulunmasından ötürü serbest piyasada alım-satım değeri düşük seviyededir. taşınmazın yukarıda da belirtildiği üzere % 1 -3 oranında meyilli olması, ekili ve sürülü olması değerini olumlu yönde etkileyen unsurlardır. Söz konusu taşınmazın hisseli tapu olması, kadastral yola cepheli olmaması, şehir merkezine uzak olması ve uygulama imar planında kalmaması değerini olumsuz yönde etkileyen unsurlardır. Taşınmazın değerini belirlerken, yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınacaktır.
Adresi : Doğanpınar Mahallesi, 122 Ada, 3 Parsel Oğuzeli / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 58.818,64 m2
İmar Durumu : 1/100.000 lik Çevre Düzeni Planında Sulama Alanında
Kıymeti : 1.116.251,17 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayılı Yasanın 6. Maddesi Gereğince Kısıtlıdır.
2. Derecede Askeri Yasak Bölge İçerisinde Kalmaktadır
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, K.Kızılhisar Mah. 456 Ada, 5 Parsel, C blok, Zemin Kat, 3 nolu bağımsız bölüm. Özellikleri: Taşınmaz parsel üzerinde inşa edilmiş 5 bloklu bir site bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu C blok; Zemin + 1 normal kattan oluşmaktadır. Zemin dahil her katta 8 mesken olmak üzere toplam, 16 bağımsız bölümden oluşmaktadır. İlin yapılaşması yeni başlanan bir bölgesindedir. Yakın çevresinde Gaziantep Çevre Yolu, Onkoloji Hastanesi, Gaziantep Üniversitesi ve Binbaşı Dündar Taşel Lisesi mevcuttur. Şehrin güneybatı istikametindedir. Batı cephelidir. Çevresinin çoğu yapılaşmamış olup yeni yapıların imar planına uygun olarak yapılaştıkları görülmüştür. Etrafında siteler, villalar ve apartman tarzı binalar bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın, her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalandığı görülmüştür. Yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz gibi alt yapı hizmetlerinden tam olarak faydalandığı tespit edilmiş olup, ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu, konumu ve özellikleri ile birlikte, etrafında irili ufaklı yeşil alanların olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, çevresinin imar parseli olması, kat irtifakının tesis edilmiş olması, sitenin güvenliğinin bulunması, şehir merkezine yakın mesafede bulunması ve site içerisinde çocuk oyun alanının bulunması olumlu unsurlardır. Kat mülkiyetinin bulunmaması ve çok bloklu site içerisinde olması, olumsuz unsurlardır. Kıymet takdiri yapılırken, taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınmıştır. Şahinbey Belediye Başkanlığınca verilmiş 31.03.2014 tarih ve 148 sayılı Yapı Ruhsatına tâbi onaylı proje ile birebir uyumlu olduğu görülmüştür. Taşınmazın değeri: Yapı, Betonarme karkas olarak yapılmıştır. Zemin katta olup brüt 51,10 m2,dir. 1 oda, Amerikan mutfaklı 1 salon, 1 banyo-WC ve üstü ahşap pergole ile örtülü 1 bahçe terasından oluşmaktadır. Oda tabanı laminant parke, ıslak zeminler ve salon seramik ile kaplıdır. Oda ve salon duvarları, macunlu yağlı boya; ıslak hacimler, seramik ile kaplıdır. Pencereleri PVC çift camlı, iç kapıları ahşap doğrama olup boyalıdır. Elektriği, suyu olup bireysel doğalgaz ısınma sistemi ile ısıtılmaktadır. İç kapısı, çelikten imal edilmiştir. Bina girişi ve merdiven boşluklarının duvarları, plastik boya ile boyalı olup tabanı, mermer ile kaplıdır. Site içerisinde açık otopark alanı, açık yüzme havuzu, süs havuzu, kamelyalar ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır.
Not: Daire içerisine girilemediğinden mimari projesine göre kıymet takdiri yapılacaktır.
Adresi : Beştepe Mah. 192003 Nolu Sok. Yaşam Park Evleri Sit, C Blok, No: 4-C/3 Şahinbey/Gaziantep
İmar Durumu : Emsal (KAKS) = 0,40; TAKS = 0,20 ayrık nizam iki katlı konut yapı adasında
Kıymeti : 116.949,86 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/18876 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR