FEKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Feke/Akkaya Mahallesi'nde tarla mahkemeden satılıktır

FEKE SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941138
Şehir : Adana / Feke
Semt-Mahalle : AKKAYA MAH. / AKKAYA
: 25470
Yayınlandığı Gazeteler

ADANA GÜNEY HABER 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
101,881 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
FEKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
FEKE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/1 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Adana İl, Feke İlçe, 101 Ada, 1097 Parsel, AKKAYA Mahalle/Köy, taşınmazın toprak yapısıçok taşlı, orta derin killi kumlu toprak yapısında olup, zemininde herhangi bir meyveli ve meyvesiz ağaç ile herhangi bir ürün ekili bulunmayan 4. sınıf kuru tarla durumunda dolduğu, çevrede 1 dekar tarla fiyatının 4.000,00 Tl olduğu, parselin toprak yapısı, verim gibi unsurlarının çevre parsellerle benzerlik gösterdiği, taşınmazın toplam değerinin 101.881,12 Tl olduğu belirtilmiştir.
Adresi :
Yüzölçümü : 25.470,28 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 101.881,12 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer :
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Feke İcra müdürlüğü
------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- satış ilanının gereklilere tebliğine, tebliğ edilememesi halinde satış ilanının tebliğ yerine kaim olacağına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR