ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyyübiye Tuzluca'da 46.412 m² tarla icradan satılıktır

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131365
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : TUZLUCA MAH. / EYYÜBİYE
: 46412
Yayınlandığı Gazeteler

YENİURFA 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/16264 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,392,360 TL
Birinci Satış Günü
:
16.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ


2019/16264 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa İli, Eyyübiye İlçesi Tuzluca Mah.103 Ada, 13 Parselde kayıtlı Tarla nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Taşınmaz belediye mücavir alan sınırları içerisinde yer almaktadır. Ancak imar planı sınırları dışında plansız alanda kalmaktadır. Taşınmaz keşif günü itibariyle %1-2 arasında eğimli- Killi- Tınlı toprak yapısına sahip pamuk ekili sulu tarım arazisi olduğu görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu bölgede DSİ sulama kanalları yer almaktadır. Parselin güney-doğu ve batı kadastro yolu geçmektedir. Çevresinde sınırlarını belirleyici tel, çit, vs. Unsur bulunmaktadır. Keşif günü parsel üzerinde pamuk ekili olduğu görülmüştür.
Adresi : Tuzluca Mahallesi Üzerinde Yer Alan 103 Ada 3 Nolu Tarla Nitelikli Taşınmaz Eyyübiye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 46.412,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Şanlıurfa ili, Eyyübiye ilçesi, Belediyesinden alınan imar durum bilgisine göre taşınmazın mücavir alan sınırları içerisinde ancak mimari planı dışında yer alan, plansız alanda bulunan '' Tarla '' vasıflı taşınmazdır. Taşınmaz Eyyübiye Belediyesi sınırlarında yer almakta olup, tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 1.392.360,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir
1. Satış Günü : 16/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Sırrın Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı No: 204 İl Göç İdaresi Karşısı Glutensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi 1. Zemin Kat Konferans Salonu HALİLİYE / ŞANLIURFA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/16264 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR