ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eyyübiye Direkli Mahallesi'nde tarım arazisi icradan satılıktır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944452
Şehir : Şanlıurfa / Eyyübiye
Semt-Mahalle : DİREKLİ MAH. / EYYÜBİYE
: 2826
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/10294 ESAS
Muhammen Bedeli
:
310,860 TL
Birinci Satış Günü
:
05.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ GİRİŞ KAT DANIŞMA ARKASI ESKİ İCRA MÜDÜRLÜKLERİ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ

2015/10294 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Şanlıurfa ili Eyyübiye ilçesi Direkli mahalesi 783 ada 22 numaralı parselde kayıtlı 2.826,00 m2 yüzölçümlü bağ vasıflı taşınmaz imar planı dışında kaldığı belirtilmiştir. Taşınmaz imar alanına ve yerleşim yerine 110 metre uzaklıktadır.Taşınmazın boş arazi olduğu tespit edilmiştir.Taşınmazın kuzeydoğusunda 110 metre uzaklıkta 2-3 katlı binalar, 250 metre uzaklıkta Direkli ilkokulu bulunmaktadır.Taşınmazın çevresi boş arazidir.Parsel tapuda bağ vasfında olduğu belirtilmiş olup, arazinin boş olduğu görülmüştür.Taşınmaz topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahip olup, kıraç bir zemindir.Yapılan piyasa araştırmaları sonucu parselin imar dışında olması, imar planına ve yerleşim yerine yakın olması, alanı, arazi yapısı göz önüne alınarak, taşınmazın metrekare fiyatının 110,00TL/m2 olduğu kanaatte varılmıştır.Taşınmazın değeri 310.860,00 TL dir.
Yüzölçümü : 2.826,00 m2
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 05/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ GİRİŞ KAT DANIŞMA ARKASI ESKİ İCRA MÜDÜRLÜKLERİ ÖNÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. ;
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/10294 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR