ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Evren/Çıkınağıl mahallesinde tarla icradan satılıktır

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00907875
Şehir : Ankara / Evren
: 35
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/191 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
89,850 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Şereflikoçhisar Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu İsmetpaşa cad PTT üstü Şereflikoçhisar/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR
İCRA DAİRESİ 2017/191 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli
Özellikleri : Ankara İl, Evren İlçe, 285366 Ada, 13 Parsel, Evren Merkez (Çıkınağıl) Mahalle tarla niteliğindeki taşınmaz Hirfanlı Baraj Gölüne Kuş uçumu 700m, Evren İlçe Merkezinin 950m kuzeyinde kalmaktadır. Parselin paftasında arazi yolu vardır. Taşınmaz düz killi tınlı toprak yapısına sahip, taşlılık sorunu olmayan, geçirgenliği ve su tutma kapasitesi iyi orta alkali toprak yapısındadır. Derin toprak yapısında olduğundan tarla bitkileri yetişebilmesine uygundur. Tarımsal alet ve ekipmanla çalışılabilir. Devlet sulama şebekesi olmayıp, ancak Baraj gölünden sulanabilir özelliktedir. 1754 ve 3016 parsel taşınmazlar toplulaştırma işlemine tabi tutulmuş 285366 ada 13 parsel numarası ile tescil edilmiştir.
Yüzölçümü: 35.942,39 m2
Kıymeti : 89.850,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler: 22/02/2018 tarih 92 yevmiye 3083 Sayılı Yasanın 6.Maddesi gereğince tescil edilmiştir.Arazi toplulaştırma projesi uygulanacağı ve normun altında bölünemeyecektir.
1. Satış Günü: 23/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü: 19/02/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: Şereflikoçhisar Belediyesi Nikah ve Toplantı Salonu İsmetpaşa cad PTT üstü Şereflikoçhisar/ANKARA -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/191 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ayrıca iş bu ilanın Meryem AYDIN, Ayten AYDIN ve diğer haciz alacaklıları ile ilgililere ilanen tebliğ edilmş sayılacağı ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR