ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Eskişehir Tepebaşı'nda 418 m² tarla mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095044
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : KIZILİNLER MAH. / TEPEBAŞIKÖY
: 418
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR YENİGÜN 05.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/23 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
25,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
ESKİŞEHİR 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU ARİFİYE MAH. MÜFTÜLÜK SK. NO:4 1.KAT 32N. ODA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/23 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 349 Parsel, KIZILİNLER Mahalle, SARIKAYA Mevkii, Dava konusu taşınmazın, tarım arazisi olarak kullanıldığı, üzerinde arpa ekili olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz; düz-düze yakın hafif-eğimli, drenaj sorunu olmayan,taşsız, killi-tınlı toprak yapısın sahip kıraç (sulanamayan) tarım arazisidir.
Adresi : Kızılinler Mahallesi Sarıkaya Mevkisi Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 418,00 m2 , Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok, İnşaat tarzı 1/25.000 ölçekli Eskişehir Kızılinler Termal Turizm Merkezi Çevre Düzeni Planı sınırlrı içinde kalmaktadır. Bu planda 1.Derece Arkeolojik Sit Alanına isabet etmekte
Kıymeti : 25.000,00 TL, KDV Oranı : %18, Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: ESKİŞEHİR 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU ARİFİYE MAH. MÜFTÜLÜK SK. NO:4 1.KAT 32N. ODA
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 2084 Parsel, KIZILİNLER Mahalle/Köy, ÇAYIRLIK Mevkii, Taşınmaz; düz-düze yakın hafif-eğimli, drenaj sorunu olmayan, taşsız, killi-tınlı alüvyal toprak yapısın sahip sulanabilir mutlak tarım arazisidir. Ayrıca taşınmaz son yıllarda tercih edilen, hobi/aile bahçelerinin kurulduğu bölgededir.
Adresi : Kızılinler Mahallesi Çayırlık Mevkii Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 197,00 m2 , Arsa Payı : Tam
İmar Durumu: Yok , İnşaat tarzı 1/25.000 ölçekli Eskişehir Kızılinler Termal Turizm Merkezi Çevre Düzeni Planı sınırlrı içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 12.000,00 TL, KDV Oranı : %18, Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri: ESKİŞEHİR 3.SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU ARİFİYE MAH.MÜFTÜLÜK SK. NO:4 1.KAT 32N. ODA
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
(İhale İİK. 133. Maddesine göre yapılacağından ilk ihaleye katılıp ihalenin düşmesine sebebiyet veren kişilerin ihaleye girmesi halinde önceki tekliflerinin tamamını yatırmak zorunda oldukları aksi taktirde ihaleye alınmayacakları,)
Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışardan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler, Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaktır.
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/23 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR