ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Tepebaşı'nda 20.000 m² tarla icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187275
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ULUDERE MAH. / TEPEBAŞIKÖY
: 20000
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9731 ESAS
Muhammen Bedeli
:
217,006 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 7. İCRA DAİRESİ
2019/9731 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Eskişehir İli, Tepebaşı İlçesi, Uludere Mah. İmam Çayırı Mevkii, 11955 ada, 27 parsel, tarla vasıflı, 20.000,58 yüzölçümlü, borçlu adına tam hisseli taşınmaz. İcra Konusu Taşınmazın Cinsi-Nevi ve İmar durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında plansız alanlarda kalmaktadır. Konum ve Çevresel Özellikler: Konu taşınmaz Eskişehir İli Tepebaşı İlçesi Uludere Mahallesinde bulunmaktadır. Taşınmaza yol ulaşımı bulunmaktadır. Kuş uçumu Uludere Mahalle meydanına 2500 m ve Vilayet meydanına 24.500 m mesafede bulunmaktadır. Uludere Mahallesi İl merkezine orta uzaklıkta olup kuru ve sulu tarımın yapıldığı bölgedir. Konu taşınmazın bulunduğu bölgede 2018 yılı verilerine göre taşınmaz alım satımı orta-alt seviyede olup orta-alt gelir grubunun yaşadığı bölgedir. Niteliği TARLA ve yüzölçümü 20.000,58 m2 olan taşınmaz yamuk şeklinde topoğrafik yapıya sahiptir. Killi-tınlı toprak yapısına sahip ve eğimi % 1-3 olan tarıma uygun kendi imkanı ile yeraltısuyu ile ve kuru dereden mevsimsel olarak sulama yapılabilen arazidir. Keşif tarihinde yerinde yapılan incelemede sürülü boş olduğu görülmüştür.Taşınmazın bulunduğu bölgede yağış miktarı, topoğrafik yapı ve ekolojik koşulları özellikleri dikkate alınarak, uygun tarım teknikleri uygulandığında kuru ve sulu şartlarda yetişen bitkilerin yetişebileceği özelliktedir.

Kıymeti : 217.006,30 TL --- KDV Oranı : %18 --- Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 7 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat MERKEZ / ESKİŞEHİR

Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9731 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
NOT: Tebliğ edilemeyen ilgililere gazete ilanı tebliğ yerine kaim olacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR