ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Eskişehir Tepebaşı'da 8.976 m² tarla mahkemeden satılıktır

ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01106969
Şehir : Eskişehir / Tepebaşı
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / ÇAMLICA
: 8976
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 27.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
900,002 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
01.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU (1. KAT 32 NUMARALI ODA) MÜFTÜLÜK SOKAK No:4

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İl, Tepebaşı İlçe, 14716 Ada, 12 Parsel, ÇAMLICA Mahalle, Korukırı Mevkii, Taşınmaz Eskişehir merkeze (valiliğe) kuş uçuşu 6300 m., Birlik Caddesine 800 m., Akdut Sokağa 380 m. mesafededir. Taşınmaz şehrin gelişim yönünde yer almaktadır. Taşınmaz şehrin ticari faaliyetlerinin yoğun olduğu bölgelere uzak ancak mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu bölgelere yakın mesafededir.Dava konusu taşınmaz fiili olarak tarla olarak kullanılmakta olup üzerinde yulaf ekilidir. Taşınmazın; mevkii, konumu, bulunduğu bölge, topogafik yapı, ekolojik koşulları ve diğer özellikleri dikkate alınarak, uygun tarım teknikleri uygulandığında çevrede yetişen mutad kültür bitkilerinin yetişebileceği özelliktedir. Taşınmaz, hafif eğimli (tahminen % 2-5 eğimli) drenaj sorunu olmayan, toprak yapısı olarak orta profilli, killi-tınlı-alüvyal toprak yapısına sahiptir. Taşınmazın derin kuyudan sınırlı sulama imkanına sahiptir. Taşınmaz yol, çöp, ulaşım gibi altyapı ve belediyenin sunduğu hizmetlerden yararlanmamaktadır. Yola cephesi mevcuttur. Taşınmaz; mevcut özellikleriyle tarla vasfında olmasına rağmen 1/1000 ölçekli uygulama imar planında yol ve park alanına isabet etmesi nedeni ile arsa olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Çamlıca Mahallesi Kocakırı Mevkii Tepebaşı / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 8.976,84 m2 ,
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında yol ve park alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 900.002,01 TL,
KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler : YOK
1. Satış Günü : 06/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 01/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU (1. KAT 32 NUMARALI ODA) MÜFTÜLÜK SOKAK No:4

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışardan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/12/2019.
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR