ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Eskişehir Seyitgazi'de 11.415 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

ESKİŞEHİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093769
Şehir : Eskişehir / Seyitgazi
Semt-Mahalle : DOĞANÇAYIR MAH. / SEYİTGAZİ
: 11415
Yayınlandığı Gazeteler

ESKİŞEHİR ANADOLU 01.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/18 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
85,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Arifiye mahallesi Müftülük sk. No: 1 1. Kat. 32 Numaralı oda -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ESKİŞEHİR 3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/18 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Eskişehir İl, Seyitgazi İlçe, 195 Ada, 15 Parsel, DOĞANÇAYIR Mahalle, KAKLIK MEVKİSİ Mevkii, Doğançayır mahallesi kaklık mevkisi 5509 parsel numarasında kayıtlı iken yenileme ile 195 ada 15 parsel numarasını almış satışa konu taşınmaz Taşınmaz hemen yanından geçen DSİ sulama kanalından pombajla sulanabilir sulu tarım arazisi olup; düz-düze yakın (% 0-2 eğimli) drenaj sorunu olmayan, toprak yapısı olarak derin profilli, taşsız, killi-tınlı toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz üzerinde halihazırda hububat ekilidir. Taşınmaz Eskişehir merkeze (valiliğe) kuş uçuşu 51 km. Seyitgazi ilçesine 8.km., Doğançayır Mahallesine 4.9 km. Büyükdere Mahallesine 4,4 km. mesafededir.
Adresi : Doğançayır Mahallesi Seyitgazi / ESKİŞEHİR
Yüzölçümü : 11.415,00 m2, Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Taşınmaz belediye sınırları içinde, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında, plansız alanda yer almaktadır.
Kıymeti : 85.000,00 TL, KDV Oranı : %18, Kaydındaki Şerhler : Yok
1. Satış Günü : 10/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası, 2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Eskişehir 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu Arifiye mahallesi Müftülük sk. No: 1 1. Kat. 32 Numaralı oda -
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.
Hissedarların ihaleye iştirak etmeleri halinde hissesi %20 den aşağı olanların %20 teminatlarını tamamlayarak yatırdıkları takdirde ihaleye iştirak edebileceklerdir. Dışarıdan ihaleye katılmak isteyenlerin ihale saatine kadar teminat yatırmak zorundadırlar. Aksi takdirde teminat alınmayacağı gibi ihaleye iştirak edemezler,
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/18 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR