PASİNLER SULH HUKUK MAHKEMESİ

Erzurum Pasinler'de 24.400 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

PASİNLER SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113526
Şehir : Erzurum / Pasinler
Semt-Mahalle : TAŞKAYNAK MAH. / PASİNLER
: 24400
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLETİN SESİ 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
226,163 TL
Birinci Satış Günü
:
17.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
PASİNLER ADLİYESİ PASİNLER İCRA DAİRESİ ÖNÜ KORİDOR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
PASİNLER
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/1 SATIŞ


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Erzurum İl, Pasinler İlçe, 0 Ada, 114 Parsel, TAŞKAYNAK Mahalle/Köy, kırlar mevkii Mevkii, taşınmaz toprak kolluviyal mataryelden oluşmuş tuzluluk alkalilik ve taban suyu problemi olmayan %5-20 eğime sahip 3. Sınıf tarım arazisidir. Taşınmazın bulunduğu köye alsfalt yol ile ulaşım sağlanmaktadır. Taşınmazdan elde edilen mahsullerden çoğunlukla çifçi ailesince tüketilmekte veya Pasinler Erzurum il/ilçe merkezinde pazarlanmakta olup, pazarlama problemi bulunmamaktadır.
Adresi : Taşkaynak mahallesi, Pasinler/Erzurum
Yüzölçümü : 24.400 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 226.163,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 17/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : PASİNLER ADLİYESİ PASİNLER İCRA DAİRESİ ÖNÜ KORİDOR

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR