ÇORLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Ergene'de 21000 m2 tarla mahkemeden satılıktır

ÇORLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910766
Şehir : Tekirdağ / Ergene
Semt-Mahalle : AHİMEHMET MAH. / MARMARACIK
: 21000
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
420,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Çorlu Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORLU
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Ergene İlçe, Ahimehmet Mahallesi, 138 Parselde kayıtlı tarla vasıflı taşınmaz. Taşınmaz killi-tınlı toprak yapısında tarla vasfında makinalı tarıma elverişli kuru tarım arazisidir. 2018 yılında tarımsal faaliyet yapıldığı ve buğday ekili olduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz kuşbakışı yaklaşık Edirne-Saray karayoluna 70 metre, Ahimehmet mahallesine 800 metre, Beyazköy mahallesine 2000 metre, Avrupa Otoyoluna ise 160 metre mesafededir.
Yüzölçümü : 21.000 m2
İmar Durumu : 1/1000 ve 1/5000 ölçekli İmar planları içerisinde bulunmamakta olup, 1/25000 ölçekli Tekirdağ İl Çevre Düzeni planında ise tarımsal niteliği birinci öncelikli korunacak alan olarak planlanmış olup, bu alanlarda inşaat emsali: 0,08'i geçmeyen ve 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanun Yönetmeliğinde tanımlanan ve bir yola cephesi olan parsellere tarımsal amaçlı yapılar yapılabilir. Satışa konu parselin yola cephesi bulunmadığından tarımsal amaçlı yapılar yapılamaz.
Kıymeti : 420.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 24/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Çorlu Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR