SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Erenler/Alancuma'da tarla ve üzerindeki yapılar icradan satılıktır

SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926557
Şehir : Sakarya / Erenler
Semt-Mahalle : ALANCUMA MAH. / ERENLER
: 10763
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5168 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1196906 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2019 14:55
İkinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:55
Satış Yeri
:
Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu - 15 Temmuz Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAKARYA 4. İCRA DAİRESİ
2018/5168 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Sakarya ili Erenler ilçesi Alancuma Mahallesinde kain; tapunun 464 parsel numarasında kayıtlı kayden tarla vasıflı 10.763,00 m² yüzölçümlü tam hisseli taşınmaz Erenler ilçesi Alancuma Mahallesi TEM otoyolu yan yolda bulunan taşınmaz geometrik olarak diktörtgen, topografik olarak %1-3 eğimli bir yapıya sahip, kuzeydoğu yönünden asfalt kadastral yola cephelidir. Taşınmazın içinden yüksek gerilim enerji nakil hattı geçmekte, yüksek yağış olan bölgede, killi tınlı toprak yapısında, derin profilli verim gücü yüksek, münavebeli ekim nöbetine uygun, üçüncü sınıf tarım arazisi niteliğinde, kıymet takdiri tespiti esnasında 1/3 kısmı dane mısır ekili olup tarımsal amaçlı kullanılmakta, kalam kısımlarına hali hazırda üzerinde yaklaşık 6-7 yıllık, 760,00 m² inşaat alanına sahip demir doğrama yapı, çatısı ve yan tarafları sac kaplı, büyükbaş hayvan ahırı bulunmakta, ayrıca yaklaşık 6-7 yıllık, 450,00 m² inşaat alanına sahip, demir doğrama yapı, çatısı sac, yan tarafları açık samanlık ve yaklaşık 4-5 yıllık, 220,00 m² inşaat alanına sahip, betonarme kagir yapı iki katlı mesken bina, çatısı eternit kaplı, güneş enerjili, sıvalı boyasız pencereler pvc, kapılar ağaç doğrama, her katta üç oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile iki balkon bulunmakta, sobalı ısınma sistemine sahip, iskan edilir vaziyette yapılar bulunmaktadır.
İmar Durumu : Merkez Planlama Alt Bölgesi 1/25000 ölçekli nazım imar planlarında "Tarımsal Niteliği Korunacak Alan" içinde kalmakta olup, imar yoluna terki bulunmaktadır.
Kıymeti : 1.196.906,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 1-M:Türkiye Elektrik Kurumu Genel Müdürlüğü lehine 5903 m² irtifak hakkı vardır.
2-M:1415.24 m² lik kısmında Botaş lehine daimi irtifak hakkı vardır.
3-İstimlak:24/07/1989 Yev:4976 Karayolları 1. Bölge Müdürlüğünün 21.07/1989 tarih 676-32888 say. yaz.
4-Diğer(Konusu: Bu parsel 5403 sayılı kanunun 14. Maddesi gereği Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen Büyük Ova Koruma Alanında kalmaktadır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının izni olmadan Bitkisel Üretim Amacı Dışında Kullanılamaz.)
5-Başkaca bilgi tapu kaydında ve dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 27/02/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu - 15 Temmuz Camili Mahallesi (Adalet Sarayı) ADAPAZARI / SAKARYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR