ERDEK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Erdek/Hamamlı'da 2375 m² tarım arazisi mahkemeden satılıktır

ERDEK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997457
Şehir : Balıkesir / Erdek
Semt-Mahalle : HAMAMLI MAH. / BELKIS
: 2375
Yayınlandığı Gazeteler

ERDEK DOĞUŞ 16.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4 satış
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
Erdek Adliyesi Koridoru - Erdek/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERDEK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/4 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Erdek İlçe, 0 Ada, 314 Parsel, HAMAMLI Mahalle/Köy, KÖYDİBİ MEVKİİ Mevkii, Şehir merkezine 200 metre mesafede, civarında yapılaşmalar mevcut, üzerinde 31 adet zeytin ağacı, 37 adet asma, 5 adet armut, 2 adet elma, 3 adet ceviz, 3 adet kiraz, 2 adet fıstık çamı, 2 adet badem, 1 adet trabzon hurması, 1 adet ayva, 1 adet portakal, 1 adet nar, 5 adet erik, 1 adet vişne, 1 adet hınnap, 1 adet iğde, 2 adet dut, 4 adet şeftali, 1 adet yenidünya ağaçları bulunmaktadır. Karışık meyve bahçesi olarak kullanılmaktadır. Eğimi ise %3-5 olduğu, taşınmaz kumlu tınlı toprak yapısına sahiptir. Ayrıca bir adet su kuyusu, bir adet foseptik çukuru, bir adet seyyar karavan, bir adet fiber su deposu ve bir adet tuvalet bulunmaktadır. Taşınmazın 3 tarafı tel örgü ile çevrilidir ve yıpranmış haldedir. Taşınmaz batı tarafından 315 parselin köşe tarafından yola cephelidir. Taşınmaz tarımsal niteliği korunacak alanlardandır. Taşınmaz üzerinde bulunan su kuyusu ve diğer muhtesatlarla ilgili mahkeme kararında bildirildiği üzere %10,8'i Salih ŞAHİN'e aittir.
Yüzölçümü : 2.375 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında oldugu gibi
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 12/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ERDEK ADLİYESİ KORİDORU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR