ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan'da 43.962 m² tarlanın 1/3 hissesi icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01081784
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
: 43962
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 14.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/384 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
513,106 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2019/384 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Karaelbistan/Cumhuriyet Mahallesi, Haymalı Mevkii, 215 ada, 52 nolu parselde, 43962,59 m2 alana sahip TARLA vasfındaki taşınmazın 1/3 hissesidir. Taşınmazın 1/3 hissesi satılacaktır. Taşınmaz, Karaelbistan mahallesine 1.2 km., Elbistan Devlet Hastanesine 880 metre, Tekzen Mağazasına 1.2 km., Elbistan şehir merkezine 3 km. mesafededir. Taşınmaz topografik yapı olarak 1. Sınıf, % 0-1 eğimli,killi-tınlı toprak yapısına sahip, derin yapılı, taşsız ve bölgenin iklim şartlarına göre sulu arazilerde yetişebilen arpa, buğday, şeker pancarı, mısır gibi ürünlerin yetiştirilebildiği kadim sulu tarım arazisidir. Keşif tarihi itibariyle buğday ekili olduğu gözlemlenmiştir. Hududunda bulunan şahıslara ait taşınmazlarla sınırları yapay olarak oluşmuş ve sabittir. Taşınmaz üzerinde 7 adet 15 yaşlarında söğüt ağacı bulunmamakta ve ham toprak niteliği yoktur. Yerleşim yerine yakın konumdadır. Bitki örtüsü, toprak yapısı ve toprak derinliği bakımından farklılık arz etmemektedir. Karaelbistan Mahallesinde bulunan tarlaların ekseriyeti, Ceyhan nehrinden cazibe ile gelen salma suyu ile sulanmaktadır. Taşınmazın ortalama eni 140 metre olup ortalama uzunluğu yaklaşık 310 metredir. Geometrik olarak şekilsizdir.
Kıymeti : 513.106,88 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 28/05/2017 tarih ve 5828 yevmiye numaralı 5403/5578 S.Y. Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/384 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR