ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Gündere Mahallesi'nde 35.500 m² tarla icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01030923
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÜNDERE MAH. / ELBİSTAN
: 35500
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 30.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1574 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/1574 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydına göre:Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Gündere Mahallesi, Geçit Sırtı Mevkii, 0 ada, 392 nolu parselde TARLA vasfındadır. Taşınmazın tam hissesi satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; "Taşınmaz, Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Gündere Mahallesi, Geçit Sırtı Mevkii 392 numaralı parselde konumlu TARLA vasıflı taşınmazdır. Gündere Mahallesi; Türkören Mahallesine 1.7 km, Demircilik Mahallesine 3.8 km ve Elbistan Şehir merkezine 16 km kuş uçuşu mesafededir. Gündere mahallesinin temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Taşınmazın: ortalama eni 120 metre olup ortalama uzunluğu 280 metredir. Geometrik olarak şekilsizdir. Parsel topoğrafik olarak % 2-3 eğimlidir. Toprak yapısı olarak hafif killi-tınlı yapıdadır. Gündere mahallesi Geçit Sırtı mevkiinde bulunan parsel 35.500 m2 yüz ölçümüne sahiptir. Parsel kıraç tarım arazisi vasfında olup, bölgemizde kıraç tarım arazilerinde ekonomik anlamda yetiştirilen buğday-arpa-nohot-tek yıllık veya çok yıllık yem bitkilerinin (mürdümük-korunga gibi) yetiştiği, gelişmiş alet makinalar kullanılarak işlenmesinin mümkün olduğu tarım arazisidir. Parselin toprak profil derinliği ve su tutma kapasitesi iyi derecededir."şeklinde beyanda bulunmuştur.
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 uygulama imar planı sınırı dışındadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 5403/5578 S.Y. Gereğince Arazi Toplulaştırması Kapsamındadır beyanı bulunmakta olup, bu beyanla birlikte satışı yapılacaktır. Diğer şerh ve beyanlar tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı) -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1574 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR