ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Güblüce'de 53.750 m² tarla icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118102
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÜBLÜCE MAH. / ELBİSTAN
: 53750
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 20.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/3913 ESAS
Muhammen Bedeli
:
612,374 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2017/3913 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güblüce Mahallesi, Hüyük Mevkii, 0 ada, 547 nolu parselde BAHÇE vasfındaki taşınmazın tam hissesidir. Taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Güblüce Mahallesi, Hüyük Mevkii 547 numaralı parselde konumludur. Taşınmaz, Güblüce Mahallesine 4.1 km., Taşburun Mahallesine 5.2 km, Akpınar Mahallesine 1.2 km kuş uçuşu mesafededir. Güblüce-Elbistan arası asfalt yoldur. Ulaşım köyün belli saatlerinde kalkan minibüs veya özel araçla sağlanmaktadır. Güblüce Mahallesi Elbistana 10 km mesafededir. Temel gelir kaynağı, tarım ve hayvancılıktır. Elma, kiraz ve ceviz yetiştiriciliği yaygındır. Elbistana yakın mesafede olması sebebi ile, yazlık ev amaçlı konut sayısında son yıllarda artış gözlenmiştir. Taşınmazın yerinin tespiti, fen bilirkişisinin gösterimi ile sağlanmıştır. Konu taşınmaz, 53.750,00 m2 alana sahiptir. Taşınmazın: ortalama eni 200 metre olup ortalama uzunluğu 280 metredir. Taşınmaz topoğrafik olarak %0-1 eğimlidir. Toprak yapısı hafif killi-tınlı-kumlu yapıdadır. Su tutma kapasitesi iyi derecede, toprak profil derinliği iyi derecede, üzerinde modern tarım alet ve makinalar kullanarak bölgemizde sulu arazilerde yetişebilen buğday-ayçiçeği, mısır, şekerpancarı gibi ekonomik getirisi olan bitkilerin münavebe ile yetişme imkanı olan 2.sınıf tarım arazisidir. Taşınmazın üzerinde sınır ağacı olarak dikilmiş 10 yaşlarında 40 adet kavak ağaçları ve 8x8 dikim normunda dikilmiş 32 adet 25 yaşlarında kayısı ağaçları mevcuttur. Taşınmaz üzerinde 1 adet tarımsal sulama amaçlı açılmış sulama kuyusu mevcuttur. Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü?nün dava dosyasına gönderdiği imar durumu ile ilgili yazıda, konu taşınmazın mücavir alan sınırında, 1/1000?lik uygulama imar planı dışında olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 612.374,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 14:00 - 14:06 arası
2. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:00 - 14:06 arası
Satış Yeri : Yunus Emre Mah. Çeçenistan Cad. Elbistan Adliyesi İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-ELBİSTAN/K.MARAŞ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3913 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR