ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan Gökçek Mahallesi'nde 4.444 m² bahçe icradan satılıktır (çoklu satış)

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01080760
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : GÖKÇEK MAH. / ELBİSTAN
: 4444
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 13.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/406 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
47,695 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:55
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:55
Satış Yeri
:
Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ 2019/406 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydına göre:Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Gökçek Mahallesi, Köyönü Mevkii, 137 ada, 83 nolu parselde, 4.444,84 m2 alana sahip BAHÇE vasfında olup, satışa konu hisse oranı tamdır. Bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın adresi ve özellikleri:Gökçek Mahallesine 1 km, Evcihüyük Mahallesine 8.2 km. ve Elbistan Şehir merkezine 24 km. kuş uçuşu mesafededir. Gökçek Mahallesi' nin temel gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır.Taşınmaz 137 ada 83 numaralı parsel 4,444.84 m² alana sahiptir. Parselin ortalama eni 45 metre olup ortalama uzunluğu yaklaşık 120 metredir. Geometrik olarak şekilsizdir. Parsel üzerinde: tek katlı, betonarme yığma tarzda yapılmış bina bulunmaktır. Bina, islim damı diye tabir edilen, kayısı kükürtleme amaçlı kullanılmaktadır. Binanın penceresi olmayıp, tek kapısı demir doğramadır. Binanın net alanı 13 m2, bürüt alanı 14 m2 dir. Taşınmaz topografik yapı olarak 2. Sınıf, % 1-2 eğimli, killi-tınlı toprak yapısına sahip,taşlı, derin yapılı, bölgenin iklim şartlarına göre kıraç arazilerde yetişebilen buğday, arpa, nohut, mürdümük, mercimek v.b. bitkilerin ekilip yetiştirildiği kıraç tarım arazisidir. Keşif tarih itibarıyla üzerinde 19 adet 20 yaşlarında kayısı ağacı dikili ve 2 DA'lık alanda kapama bağ meyve bitkileri olduğu gözlemlenmiştir. Ham toprak niteliği yoktur. Hududunda bulunan şahıslara ait taşınmazlarla sınırları yapay olarak oluşmuş ve sabittir. Bitki örtüsü, toprak yapısı ve toprak derinliği bakımından farklılık arz etmemektedir." şeklinde bildirilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmaz uygulama imar plan sınırı dışındadır.
Kıymeti : 47.695,52 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tapu Kaydına göre: Kahramanmaraş ili, Elbistan İlçesi, Gökçek Mahallesi, Köyönü Mevkii, 137 ada, 87 nolu parselde, 5033,62 m2 alana sahip BAHÇE vasfında olup, satışa konu hisse oranı tamdır. Alınan bilirkişi raporunda; Taşınmazların adresi ve özellikleri:
Konu taşınmaz, Gökçek Mahallesine 1 km, Evcihüyük Mahallesine 8.2 km. ve Elbistan Şehir merkezine 24 km. kuş uçuşu mesafededir.Gökçek Mahallesi' nin temel gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır. 137 ada 87 numaralı parsel 5,033.62 m² alana sahiptir. Parselin ortalama eni 45 metre olup ortalama uzunluğu yaklaşık 110 metredir. Geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir.Parsel üzerinde: Kerpiç bina bulunmakta olup, binanın bir kısmının yıkıldığı, kullanılmadığı, fiziki ömrünü doldurduğu tespit edildiğinden dolayı, değer takdiri yapılmamıştır. Taşınmaz topografik yapı olarak 2. Sınıf, % 1-2 eğimli, killi-tınlı toprak yapısına sahip,taşlı, derin yapılı, bölgenin iklim şartlarına göre kıraç arazilerde yetişebilen buğday, arpa, nohut, mürdümük, mercimek v.b. bitkilerin ekilip yetiştirildiği kıraç tarım arazisidir. Keşif tarih itibarıyla üzerinde 20 adet 20 yaşlarında kayısı ağacı dikili olduğu gözlemlenmiştir. Ham toprak niteliği yoktur. Hududunda bulunan şahıslara ait taşınmazlarla sınırları yapay olarak oluşmuş ve sabittir. Bitki örtüsü, toprak yapısı ve toprak derinliği bakımından farklılık arz etmemektedir." şeklinde bildirilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmaz uygulama imar plan sınırı dışındadır.
Kıymeti : 45.068,96 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Köprübaşı Mah. Ceyhan Cami Sok.No:23 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Zemin Kat Milli İrade Toplantı Salonu ELBİSTAN/KAHRAMANMARAŞ -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/406 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR