ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan/Çiçek Mahallesinde 6.100 m² tarla icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982979
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Semt-Mahalle : ÇİÇEK MAH. / ELBİSTAN
: 6100
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/697 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 15:45
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 15:45
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2018/697 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydına Göre; Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 350 Parsel, Çiçek Mahalle, Altaş Mevkiinde bulunan tarla vasıflı taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, aşağıdaki bilgiler bilirkişi raporuna göre düzenlenmiştir.

Parsel 6.100,00m² alana sahiptir. Ortalama eni 75 metre olup ortalama uzunluğu yaklaşık 90 metredir. Geometrik olarak şekilsizdir. Taşınmaz topografik yapı olarak 1. Sınıf, % 1-2 eğimli, killi-kumlu-tınlı toprak yapısına sahip, taşsız, derin yapılı, bölgenin iklim şartlarına göre sulu arazilerde yetişebilen arpa, buğday, şeker pancarı, mısır gibi ürünlerin yetiştirilebildiği kadim sulu tarım arazisidir. Keşif tarihi itibariyle boş olduğu gözlemlenmiş olup üzerinde daha önce var olan kesimi yapılmış söğüt ağaçlarının köklerinden kendiliğinden oluşmuş ekonomik değeri olmayan genç yaşta az sayıda söğüt ağaçları mevcuttur. Hududunda bulunan şahıslara ait taşınmazlarla sınırları yapay olarak oluşmuş ve sabittir. Bitki örtüsü, toprak yapısı ve toprak derinliği bakımından farklılık arz etmemektedir. Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün dosyasına gönderdiği imar durumu ile ilgili yazıda, taşınmazın mücavir alan sınırında, 1/1000’lik uygulama imar planı dışında olduğu bildirilmiştir. Çiçek Mahallesi; İMKB Fen Lisesine 1.4 km., İspir Petrole 2.5 km. ve Elbistan Şehir merkezine 5 km kuş uçuşu mesafededir.


Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kahramanmaraş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün 5403/5578 S.Y. Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır, beyanı olup, diğer şerh ve beyanlar tapu kaydında ve dosyasındadır.


1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)


SATIŞ ŞARTLARI :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/697 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR