ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elbistan/Beydilli'de kayısı bahçesi icradan satılıktır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962746
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
: 42206
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/157 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELBİSTAN İCRA DAİRESİ

2017/157 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Tapu Kaydına göre; Kahramanmaraş İl, Elbistan İlçe, 186 Ada, 10 Parsel, Sevdilli Mahalle/Köy, Eskiköy Mevkii, 42.206,59 m2 yüzölçümlü, Kayısı Bahçesi vasıflı taşınmazın satışa konu hissesi tam olup, bilgiler 17/05/2017 tarihli bilirkişi raporuna göre düzenlenmiştir. Parselin, ortalama eni 70 metre olup, ortalama uzunluğu 580 metredir. Üzerinde kayda değer herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Bir kısmı düz, bir kısmı aşırı eğimli durumdadır. Geometrik olarak şekilsizdir. Üzerinde; tek katlı 30 m2 taş yapı mesken, 130 kök 15 yaşlarında kayısı ağacı, 70 kök 7-8 yaşlarında kavak ağacı bulunmaktadır. Meskenin fiziki durumunda görülen aşırı yıpranma sebebi ile değerlemeye tabi tutulmamıştır. Kayısı ağaçlarının bir kısmı kurumuş, diğerleri de bakımsız vaziyettedir. Parselin güneyinden kar sularından oluşan çay geçmektedir.Yaz mevsiminde çayın kuruduğu bilgisi alınmıştır. Elbistan Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün dava dosyasına gönderdiği imar durumu ile ilgili yazıda, konu taşınmazların mücavir alan sınırında, 1/1000’lik uygulama imar planı dışında olduğu bildirilmiştir. Taşınmaz, Sevdilli Mh. 3.2 km., Topallı Mh. 3.7 km., Kangal Mh. 8.5 km. ve Elbistan Şehir merkezine 35.7 km. kuş uçumu mesafededir. Sevdilli Mahallesi, Elbistan ilçesinin doğusunda olup, ilçe merkezine 33 km. mesafededir. Yolu asfalt kaplamadır. Mahalle halkının temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 19/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu - Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı Mah - Cumhuriyet Meydanı)
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/157 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR