ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ/Yurtbaşı Mahallesi'nde 13780 m² sulu tarla icradan satılacaktır

ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982645
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : YURTBAŞI KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 13780
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4482 ESAS
Muhammen Bedeli
:
657,390 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 2. İCRA DAİRESİ
2018/4482 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 444 Parsel, HOĞU (YURTBAŞI) Mahalle, DUVAR ARKASI Mevkii, SULU TARLA Nolu. Bilirkişi raporuna göre taşınmaz üzerinde Zemin Kat ve 2 normal kattan oluşan asansörsüz karkas bina ve 1 katlı müstakil ahır mevcuttur.Yapı sınıflandırmasında parsel üzerindeki ana taşınmazlardan mesken amaçlı kulanılan 3-A yapı grubuna ahır ise 2-B sınıfına dahildir. Konu taşınmaz arsanın üzerinde konumlu olduğu yapı; 3 kattan oluşmuş asansörsüz, dış cephesi sıvası ile kaplı merkez ilçede bir belde merkezi konumunda taşımaz olduğu görüdü. Ana taşınmaz bina için ilgili belediyeden yapılan dosya muhtevasındaki yazışmalarda herhangi bir yapı ruhsatnamesi veya yapı kullanma izin belgesine rastlanmamıştır.
Adresi : Hoğu (Yurtbaşı) Köyü Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 13.780 m2
İmar Durumu : Belediye başkanlığının yazısına göre 29.P.III.B imar paftasında bir bölümü A-2 (Ayrık nizam iki kat) Taxs (Taban alanıkat sayısı) 0,30 Kaxs (Katlar alanı kat yasıyı)0,60 olup diğer kısım ise TK(Tarımsal Konut Alaını) olarak geçmektedir. Parsel üzerinde 3 katlı bina mevcut olup, binanın inşaat ruhsatı ve projesi mevcut değildir. Ruhsatı ve iskanı olmadığından kat irtifakı ve kat mülkiyeti kurulmamıştır.
Kıymeti : 657.390,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :3083 Sayılı Yasanın 13.Maddesi gereğince kısıtlıdır. Çay Suyundan istifade eder
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4482 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/04/2019 NOT: Gazete ilanı veya elektronik ilan tebliğat yapılamayan ilgililer içinİİK 127. Maddesine göre tebligat hükmündedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR