ELAZIĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Elazığ Merkez Bizmişen (Sarıçubuk) Köyü'nde 3631 m² sulu tarla satılıktır

ELAZIĞ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023663
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : SARIÇUBUK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 3631
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
551,676 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 15:40
Satış Yeri
:
Elazığ 2.kat 2.sulh hukuk mahkemesi duruşma salonudur.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmaz Elazığ -Keban yoluna çok yakın olup, Elazığ'a 10-12 km. Mesafede bulunan cip köyü içerisinde yer almakta olup üzerinde 5 adet elma ağacı,1 adet kiraz ağacı ve parselin kuzeyinde çift taraflı çam süsü ağaçları bulunmaktadır.Taşınmaz 1.sınıf sulu tarım arazisi olması arazinin etkili toprak derinliklerinin fazla olması (80-90+cm) yöre ortalamasının üzerinde yüksek verim alınması, arazi eğiminin düz ve düze yakın olması ( % 1-2 ) , şehir merkezine çok yakın olması, sanayi ve ticaret alanı olarak değerlendirilmeye başlanılmış olması,taşınmazın değerini belirlemekte etkin rol oynadığı tespit edilmiştir.Belediye imar sınırları dışında mücavir alan sınırları içinde kalmakta olan taşınmaz tapu kaydında 150,00 M² alanda geçiş için irtifak hakkı bulunmaktadır.Satışında % 18 KDV uygulanacak olup satış yeri Elazığ 2.kat 2.sulh hukuk mahkemesi duruşma salonudur.

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : ElazığMerkez Bizmişen(Sarıçubuk)köyü,Kehriz altı mevkii 106 Ada, 16 Parsel, Yüzölçümü: 3.631,00 M², Ana Taş. Nitelik: Sulu Tarla
Kıymeti : 551.676,00 TL
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 15:40 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 15:40 - 15:50 arası .
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR