İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne İpsala'da 4684 m² tarla icradan satılıktır

İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153096
Şehir : Edirne / İpsala
Semt-Mahalle : ALİÇOPEHLİVAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 4684
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/66 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,861 TL
Birinci Satış Günü
:
20.04.2020 16:25
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 16:25
Satış Yeri
:
İpsala Belediye Düğün Salonu - Saraçilyas Mah. İPSALA / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İPSALAİCRA DAİRESİ

2015/66 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, İpsala İlçesi , Aliço pehlivan Köyü , 216 ada 11 parsel sayılı taşınmaz satışa arz olunur. Taşınmaz tapu kaydında borçlu adına tam hisse ile tarla vasfındadır. Tapu kaydında beyanlar hanesinde Mülkiyetinin İntikalinin Toprak ve Tarım Reformunun uygulanması açısından geçersiz sayılacağı.01.11.2012 tarih, 4754 yev.kaydı mevcuttur. Dosyadaki ziraatbilirkişi raporuna göre Taşınmaz görünüm itibari iletarımsal faailyet olmayan kuru tarım arazisidir. Topografik anlamda hafif eğisiz bir yapıdır. Toprak yapısı itibari ile kumlu olup ,2. sınıf tarım arazisidir. Taşınmaz keşif tarihinde üzedirde tarımsal faailyet yapılmadığı tespit edilmiştir .Taşınmazın bulunduğu komşu parsellerde buğday,ayçiçeğivb. ürünler ekilmektedir. Taşınmaz toprak yapısı olarak Killi -tınlıkomşu parseldeyer altı sulama imkanı bulunduğu;ayrıca köy merkezinekuş bakışı670 metremesafede olması nedeni ile taşınmaza yılın her dönemi ulaşım imkanı bulunduğu tespit edilmiştir. Elektrik imkanı olmasına bağlı olarak tarımsal amaç dışında da kullanıma uygun bir arazidir. Belirtilen özelliklerve ulaşımimkanlarının kolay olması , tüketim ve ticaret merkezlerine çok yakın olması sebebiyle taşınmazın bulunduğu bölgede araziye taleplerin arttığıbilirkişi raporunda belirtilmiştir. Taşınmazın içerisinde8 adet erik, 3 adet incir ,2 adet dut, 2 adet söğüt, 10 adet elma , 1 er adetceviz badem . kiraz, 3 adet şeftalive 2 adet Asma ağacı bulunmaktadır. tarla değeri 70.264,20 TL. ,Ağaçların toplam değeri 2.330,00 TL'dir. İnşaat bilirkişi raporuna göre Üzerinde 2 katlı , zemin katı kullanılır durumda üst katıtamamlanmamış olan bina ile kantar bulunmaktadır. Parselin çevresine duvar yapılmıştır. parsel içerisinde trafo vardır. İki katlı binanın duvarları tuğla olup zemin katı dışarıdan ve içeriden sıvalı ve boyalıdır. Döşemeleriseramik döşeme kaplaması ,doğramaları plastik doğrama iç kapıları ahşaptır. binada elektrik mevcuttur. Kullanılır durumdadır. Üst katın duvarları örülmüş , tavan betonu atılmıştır. duvarları sıva yapılmış durumdadır. Üst kat yaklaşık %50 tatamlanmış seviyededir. Zemin kat konuk 3a sınıflı 56,36 m2 ,üst kat konut 3a sınıflı 56,36 m27dir. DEĞERİ 64.926,72 TL. 'dir.Duvar 1a alanı 230 m2 değeri 28.152,00 TL. ,taşınmazda bulunan kantar inşaası 11.188,80 TL. kantar Mekanik 14.000,00 TL'dir.
Yüzölçümü : 4.684,28 m2
Arsa Payı :Tam
Kıymeti : 190.861,72 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 20/04/2020 günü 16:25 - 16:30 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 16:25 - 16:30 arası
Satış Yeri : İpsala Belediye Düğün Salonu - Saraçilyas Mah. İPSALA / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR