EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Edirne/Budakdoğanca Köyü'nde tarım arazisi icradan satılıktır

EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979194
Şehir : Edirne / Merkez
Semt-Mahalle : BUDAKDOĞANCA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 12000
Yayınlandığı Gazeteler

YENİGÜN 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/9269 ESAS
Muhammen Bedeli
:
96,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 10:15
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2018/9269 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, Merkez İlçe, 387 Parsel, BUDAKDOĞANCA Mahalle/Köy, HACITAŞ VE GEREN Mevki, Edirne İli, Merkez İlçesi, Budakdoğanca Köyü, Hacıtaş ve Geren Mevki, 387 parsel, 12.000,00 m2 Tarla vasıflı taşınmaz (1/1 Hisse), Köyün kuzeydoğusunda, köy merkezine yaklaşık 3.300 metre mesafede konumlanmaktadır. Tapu kaydında; ''4753 sayılı Kanunun 7. Bölümüne Göre 25 Yıl Takyidlidir.'' şerhi mevcuttur. Bu kanunda arazi işletilmesinden maksat türlü kültür arazinin boş bırakılmayıp tabii ve mahalli şartlara göre ekim, dikim, bakım, yetiştirme yolları ile nebat, hayvan veya hayvan mahsulleri istihsali suretiyle değerlendirilmesidir. Dinlendirme, nadas, askerlik ve belgelendirilmiş uzun hastalık gibi makbul bir özür olmaksızın üst üste üç yıl birinci fıkra hükmüne göre değerlendirilmeyen arazi işlenmiyor sayılır. Tuzluluk, alkalilik ve gibi sorunları olmayan, su tutma kapasitesi iyi, taşlılık ve erozyon problemi bulunmayan, toprak derinliği iyi olan, topoğrafyası makineli tarıma elverişli, verimli, kuru tarım arazisidir.
Adresi : Budakdoğanca Köyü Merkez/Edirne
Yüz ölçümü : 12.000 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 96.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ''4753 sayılı Kanunun 7. Bölümüne Göre 25 Yıl Takyidlidir.'' şerhi mevcuttur. Bu şerhle birlikte satılacaktır.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Mezat Salonu - İstasyon Mahallesi Hakim Çağlar Işık Caddesi No:1 MERKEZ / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/9269 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR