DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de fındık bahçesi icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941155
Şehir : Düzce / Merkez
Semt-Mahalle : OSMANCA KÖYÜ / KONURALP
: 4512
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/21153 ESAS
Muhammen Bedeli
:
213,640 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Fevziçakmak Mah. Bolu Caddesi No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 nolu oda Merkez/ Düzce

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/21153 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili Merkez Osmanca köyü Köyiçi mevkiinde kain 318 parsel sayılı bahçe vasıflı taşınmazdır. Osmanca köyüne kuş uçumu 150 mt uzaklıktadır. Düzce merkeze 10,65 km D-100 karayoluna 9 km mesafede yer almaktadır. Geometrik olarak bir şekli yoktur. Taşınmazın üzerinde natamam bir yapı olup, temel betonu ve taşıyıcı sistem elemanları kolon, kiriş, döşeme olarak inşa edilmiş şekildedir. Ayrıca bir adet çardak mevcuttur. Fındık bahçesi tesisi kuruludur. Taşınmaz belediye hizmetlerinden kısmen faydalanmaktadır. Ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Bu yapı natamam olup, temel betonu ve taşıyıcı sistem elemanları (kolon, kiriş, döşeme) inşa edilmiştir. Duvar imalatına ve çatı imalatına geçilmemiştir. İnşaat halinde olan natamam yapının alanı her katta 135 m² olmak üzere toplamda 270 m²' dir. 3-A Sınıfı yapılardandır. Bu yapılar çardak olarak kullanılmakta olup; Çardaklardan biri ahşap doğramadan inşa edilmiş ve çatısı şıngıl ile kaplıdır. Diğer çardağın taşıyıcı elemanları çelik kutu profillerden inşa edilmiş ve çatısı sac ile kaplıdır. Mahallinde lazermetre ile yapılan ölçüm sonucu çardaklardan biri 8 m², diğeri 17 m² olmak üzere toplamda 26 m² olarak ölçülmüştür. Bu yapıların yapının sınıfı 1-A'dır. Parsel Üzerinde Yer Alan Yapıların Toplam Kıymeti 78.277,50 TL'dir. Taşınmazın konumu, emsalleri, toplam alanı, Merkeze uzak olan bölgede yer alması, yola cephe konumda yer alması, çevre koşulları, taşınmazın mevcut durumu vb. etkenler araştırılmış ve değerlendirilmiş olup taşınmazın mevcut hali ile Arazi m² değerinin 30,00TL/m²'den 135.363,00 TL olarak belirlenmiştir. Taşınmazın toplam değeri 213.640,50 TL' dir.
Adresi : Köyiçi mevkii Osmanca Köyü / Düzce
Yüzölçümü : 4.512,10 m²
İmar Durumu : İmar Planı Dışındadır.
Kıymeti : 213.640,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek Dosyasından Satışlıdır.
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Fevziçakmak Mah. Bolu Caddesi No:242 Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 nolu oda Merkez/ Düzce
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/21153 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR