DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Merkez'de 6676 m2 fındık bahçesi icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941130
Şehir : Düzce / Merkez
Semt-Mahalle : ŞEKERPINAR MAH. / KONURALP
: 6676
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1883 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
139,330 TL
Birinci Satış Günü
:
27.03.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 11:20
Satış Yeri
:
Fevziçakmak Mah. Bolu Cad. Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 Nolu Oda Düzce / Merkez

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2018/1883 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Düzce ili, Merkez ilçeye bağlı Şekerpınar Mahallesi, Köyüstü mevkiinde bulunan 133 ada 280 nolu Fındık bahçesi niteliğindeki taşınmazdır. Arazi vasfında olup üzerinde herhangi bir inşai yapı yoktur, kapama fındık bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz üzerindeki fındık ocaklarındaki dalların gençleştirme işlemi sonucu 10-12 yıllık olduğu, fındık bahçesinin 3x3 m sıra arası ve sıra üzeri dikim sistemine göre tesis edilmiş, normal verim düzeyinde ekonomik olarak fındık alınabilmektedir. Geometrik olarak dikdörtgen şekildedir. Şekerpınar mahallesi meskun mahal dışarısında kalmaktadır. Anayola cephesi yoktur. Kadastro yolu taşınmazın güneyinden geçmektedir. Stabilize yol ile ulaşım sağlanabilmektedir. Etrafında komşu parsellerde ağırlıklı olarak fındık tarımı yapılmakta olup konut yapılaşma yoğunluğu azdır. En yakın konuta yaklaşık 355 m mesafededir. Boğaziçi Beldesine yaklaşık 2,7 km,Düzce il merkezine ise yaklaşık 15,3 km mesafededir. Taşınmaz İstanbul ve Ankara illerinin arasında yer almakta olup, metrapol şehirlere yakındır. Adapazarı-Bolu (D-100) yoluna yaklaşık 14,3 km, İstanbul-Ankara Anadolu otoyolu Düzce gişelerine taşınmaz 19,7 km mesafededir. Elektrik, yol ve su imkanı zayıftır. Taşınmaz rakımının 413-436 metre arasında, eğiminin ise batıdan doğu yönüne % 18 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz yapı olarak killi-tınlı yapıdan ibarettir. Toprak derin bir yapıya sahiptir. Taşınmazın, Erozyon, Tuzluluk ve alkalilik gibi verimi olumsuz şekilde etkileyebilecek problemleri mevcut değildir. Su tutma kapasitesi iyidir. Taşınmazın bulunduğu bölgedeki yağış miktarı, ekolojik şartları yukarıda açıklanan özellikleri dikkate alınarak seçilen tarım teknikleri uygulandığında her yıl ürün almanın mümkün olduğu görülmüştür.Arazi Değeri (TL) 20,87 TL/m2 olmak üzere toplam değeri 139.330,62 TL olarak belirlenmiştir.
Adresi : Şekerpınar Mahallesi / Düzce
Yüzölçümü : 6.676,12 m2
İmar Durumu : İmar Planı Dışındadır.
Kıymeti : 139.330,62 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bu Parsel Üzerinde Paftasında Görüldüğü Şekilde 2216 m2'lik kısmında Etiban Lehine İrtifak Hakkı Vardır.
1. Satış Günü : 27/03/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Fevziçakmak Mah. Bolu Cad. Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı 304 Nolu Oda Düzce / Merkez

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1883 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR