DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Gümüşova'da 11.989 m² fındık bahçesi icradan satılıktır

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129565
Şehir : Düzce / Gümüşova
Semt-Mahalle : DEDEDÜZÜ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 11989
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 11.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2118 Talimat
Muhammen Bedeli
:
291,468 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ 2018/2118 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Düzce ili,Gümüşova ilçesi, Dedeözü Köyü,Höngül Yeri Mevkii 107 Ada 5 Parsel, 11.989,65 yüzölçümlü,fındık bahçesi nitelikli taşınmaz satışa çıkacak olup, bilirkişi raporuna göre;GÜMÜŞOVA İlçe Merkezinin 8.5 Km. Kuzeybatısındadır.Denizden yüksekliği 300-870 metre arasındadır.Köyde ağırlıklı olarak fındık tarımı yapılır.Kısmen orman Köyüdür.Gümüşova ilçesinden D.100 karayolunu takiple önce Hendek İlçesi Beylice köyüne gelinir.Buradan İlköğretim Okulunu geçince sağa (kuzeye) dönerek önce Bıçkı Atik köyü ve takiben Dededüzü köyüne gelinir.D.100 Karayolu Dededüzü köyüne kuş uçuşu 6.7 Km.dir. Köyün yolu asfalttır. Karadeniz sahiline 21.0 Km dir. Taşınmazın büyük kısmı verim çağında fındık bahçesidir. Yaklaşık 4 dönümü yapraklı meyvesiz ağaçlarla kaplıdır.Taşınmaz % 40 meyilli arazide olup, taşınmaz üzerinde inşai bir muhdesat yoktur.Taşınmazın kamu eline geçmiş ve kadastro paftasında gözüken bir yola cephesi yoktur.Asfalt yola 260 metre mesafededir.Düzce İli Merkez İlçenin 26.0 Km. ve GÜMÜŞOVA İLE CUMAYERİ İlçesinin 8.5 Km. kuzey batısındadır. Taşınmaz köy merkezindeki Caminin 1400 m. doğu tarafındadır.Taşınmaz Köy Yerleşik Alanı sınırları dışında ve güneyindeki en yakın meskene 230 metre mesafededir.Taşınmazın elektrik ve içme suyu hizmetlerinden faydalanması zordur. Dededüzü köyü oldukça meyilli dik arazilerden oluşan bir köydür.Köy arazilerinin bir kısmı devlet ormanlarıdır.Köydeki tarım şekli kapama fındık bahçeleri şeklindedir.Köyde cami ve okul mevcuttur. Eğitim, sağlık, sosyal, kültürel, ticari ve devlet birimlerinin bulunduğu GÜMÜŞOVA ilçesine 8.5 km mesafededir.Taşınmaz köy merkezindeki Camiye göre 1400 m.doğudadır.Taşınmazın bulunduğu mevkide tamamına yakın şekilde fındık bahçeleri seyrek şekilde de 1-2 katlı köy evleri ve ahır-samanlık yapıları mevcuttur. Taşınmaz m² değeri:24,31 TL olup toplam değeri 291.468 TL dir.
Yüzölçümü : 11.989,65 m²
Kıymeti : 291.468,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu :Düzce İli, GÜMÜŞOVA İlçesi, Dededüzü Köyü Gümüşova Belediyesi mahalle ve mücavir alan sınırları dışında kalmaktadır. Dededüzü Köyü 107 ada 5 nolu parsel Köy Yerleşik Alanı Sınırları dışında kalmaktadır. Kadastral bir yola cephesi yoktur.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2118 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR