DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Düzce/Cumayeri'nde 14.872 m² fındık bahçesi icradan satılıktır (çoklu satış)

DÜZCE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153608
Şehir : Düzce / Cumayeri
Semt-Mahalle : ÜVEZBELİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 9620
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2051 TLMT
Muhammen Bedeli
:
233,864 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÜZCE
İCRA DAİRESİ
2019/2051 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Düzce ili,Cumayeri İlçesi,Üvezbeli Köyü Eski Yatak Mevki 122 Ada 4 Parsel, Fındık bahçesi, 9.620,09 yüzölçümlü fındık bahçesi nitelikli taşınmaz satışa çıkacak olup bilirkişi raporuna göre,Taşınmazın Keşif İncelemesi: Taşınmaz verim çağında kapama fındık bahçesidir. Taşınmaz % 40 meyilli arazide olup, taşınmaz üzerinde inşai bir muhdesat yoktur. Taşınmazın kamu eline geçmiş ve kadastro paftasında gözüken yola Batı tarafından cephelidir. Taşınmazın doğu tarafı devlet ormanıdır. En yakın meskene 160 metre mesafededir. ÜVEZBELİ KÖYÜ Konumu: Düzce İli Merkez İlçenin 23.3 Km. ve CUMAYERİ lçesinin 5.3 Km. Kuzeybatısındadır.Taşınmaz köy merkezindeki Caminin 2.7Km. Güneybatı tarafındadır.Taşınmazın kullanım durumu: Kapama Fındık Bahçesi olarak kullanılmaktadır.Fındık Bahçesi 2.5 x 3.0 Metre sıra arası ve sıra üzeri mesafeler korunarak tesis edilmiştir.Taşınmazdaki fındık ocakları verim çağındadır.(10-35 Yaş dönemindedir.) Bakım durumları normaldir.Fındık ocaklarının gençleştirme budamaları yapılmıştır.Taşınmazın Ulaşımı: Cumayeri İlçesinden itibaren yolları köy merkezine kadar asfalt, daha sonra devamında ham topraktır. Üvezbeli köyü merkezinden giderek taşınmaza ulaşım zordur. Taşınmazın ulaşımı yakın olduğu Hendek İlçesi Eskibıçkı köyü üzerinden daha kolay sağlanmaktadır.Taşınmazın Diğer Özellikleri:Taşınmaz Köy Yerleşik Alanı sınırları dışında ve kuzeyindeki en yakın meskene 200 metre mesafededir.Taşınmazın elektrik veiçme suyu hizmetlerinden faydalanması nispeten kolaydır. Üvezbeli köyü oldukça meyilli dik arazilerden oluşan bir köydür. Köy arazilerinin bir kısmı devlet ormanlarıdır. Köydeki tarım şekli kapama fındık bahçeleri şeklindedir. Köyde cami mevcuttur.Eğitim, sağlık, sosyal, kültürel, ticari ve devlet birimlerinin bulunduğu CUMAYERİ ilçesine 5.3Km. mesafededir. Taşınmaz köy merkezindeki Camiye göre 2.7 m.Güneydedir.Taşınmaz daha yakın olduğu Eskibıçkı köy merkezine 2.1 Km. bu köydeki asfalt yola 900 m. D.100 Karayolu Beylice Mevkiine 6.0 Km.HENDEK İlçe Merkezine 14.4 Km. mesafededir.Taşınmazın bulunduğu mevkide tamamına yakın şekilde fındık bahçeleri mevcuttur.
İmar Durumu :Cumayeri Belediyesi mahalle ve mücavir alan sınırları dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 233.864,00 TL
KDV Oranı : %18
Yüzölçümü : 9.620,09 m2
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
2 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Düzce ili,Gümüşova ilçesi, Dededüzü Köyü Köknarlık Mevkii129 Ada 53 Parsel 1 Fındık bahçesi nitelikli 13.814,27 yüzölçümlü taşınmaz satışa çıkacak olup bilirkişi raporuna göre;Taşınmazın Keşif İncelemesi: Taşınmaz verim çağındakapama fındık bahçesidir. Taşınmaz % 33 meyilli arazide olup, taşınmaz üzerinde inşai bir muhdesat yoktur. Taşınmazın kamu eline geçmiş ve kadastro paftasında gözüken bir yola cephesi yoktur.Asfalt yola 550 metre mesafededir. DEDÜZÜ KÖYÜ Konumu: Düzce İli Merkez İlçenin 26.0 Km. ve GÜMÜŞOVA İLE CUMAYERİİlçesinin 8.5 Km. Kuzeybatısındadır. Taşınmaz köy merkezindeki Caminin 550m.Güney tarafındadır.Taşınmazın kullanım durumu: Kapama Fındık Bahçesi olarakkullanılmaktadır.Fındık Bahçesi 2.5 x 3.0 Metre sıra arası ve sıra üzeri mesafeler korunarak tesis edilmiştir. Taşınmazdaki fındık ocakları verim çağındadır.(10-35 Yaş dönemindedir.) Bakım durumları normaldir. Fındık ocaklarının gençleştirme budamaları yapılmıştır.Taşınmazın Ulaşımı: Gümüşova İlçesinden itibaren yolları köy merkezine kadar asfalt, daha sonra kilit parke taş ve devamında ham topraktır. Komşu parsellerden paftasında gözükmeyen arazi yolu üzerinden geçerek taşınmaza ulaşılır.Taşınmazın Topoğrafik Durumu:TaşınmazDoğudan Batıya doğru alçalarakyaklaşık% 33 Meyildedir.Denizden yükseklikortalama 409-479metre arasındadır.Taşınmazın Diğer Özellikleri: Taşınmaz Köy Yerleşik Alanı sınırları dışında ve kuzeyindeki en yakın meskene 200 metre mesafededir. Taşınmazın elektrik veiçme suyuhizmetlerinden faydalanması zordur.Dededüzü köyü oldukça meyilli dik arazilerden oluşan bir köydür. Köy arazilerinin bir kısmı devlet ormanlarıdır. Köydeki tarım şekli kapama fındık bahçeleri şeklindedir. Köyde cami ve okulmevcuttur.Eğitim, sağlık, sosyal, kültürel, ticari ve devlet birimlerinin bulunduğuGÜMÜŞOVA ilçesine8.5Km. mesafededir.Taşınmazın bulunduğu mevkidetamamına yakın şekilde fındık bahçelerimevcuttur.
İmar Durumu : Cumayeri Belediyesi mahalle ve mücavir alan sınırları dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 335.825,00 TL
KDV Oranı : %18
Yüzölçümü : 13.814,27 m2
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Düzce Adalet Sarayı 3. Kat Konferans Salonu Yanı. 304 Nolu Oda Fevzi Çakmak Mah. Bolu Cad. No:242 MERKEZ / DÜZCE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2051 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR